Grgo Jelavic/PIXSELL

Dubrovčanin srušio Dubrovčane i donio Mladosti naslov nakon 13 godina

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 26.05.21. | 19:40

Mladostaši se vratili nakon 0-2 u finalu.

Zagrebačka Mladost osvojila je 11. prvenstvo Hrvatske u vaterpolu, no prvo nakon 2008. U majstorici finala Zagrepčani su nakon 7:7 i boljeg izvođenja peteraca u gružu svladali favorizirani Jug koji je u finalu imao 2-0 u pobjedama.

Prekretnica je bila treća utakmica u Gružu u kojoj je Mladost slavila 12:10. Prije četiri dana Žapci su u Zagrebu izborili majstoricu, a danas su drugi put u nizu slavili u Dubrovniku i prekinuli seriju Juga od pet uzastopnih naslova.

Mladost je nakon prve četvrtine imala prednost od 2:1, no Jug je do poluvremena izjednačio (4:4). U nastavku obje ekipe zabile su po tri gola te su o pobjedniku odlučivali peterci koje je Jug izborio 17 sekundi prije kraja pogotkom Xavija Garcije.

Loren Fatović nije realizirao dva peterca, a to je bilo ključno. Pobjedu Mladosti donio je Radu.

Junak Mladostaša bio je Dubrovčanin Andro Bušlje koji je zabio dva ključna gola iz igre, a pogodio je i pretposljednji peterac.

Najbolji kod Jugaša bio je Paulo Obradović koji je zabio dva gola iz igre i jedan iz peterca.