Dodig zaustavljen u Umagu

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 24.07.24. | 18:40

Iskusni Hrvat nije mogao protiv 37. tenisača svijeta.

Argentinac Francisco Cerundolo, 37. tenisač svijeta, pokazao se previsokom preprekom za mladog hrvatskog tenisača Mateja Dodiga, trenutačno 310. igrača svijeta.

U susretu 2. kola ATP teniskog turnira u Umagu, Cerundolo je pobijedio Dodiga sa 6-3, 6-4.

Tri dana nakon što je proslavio 19. rođendan, Osječanin Matej Dodig je na sjajan način iskoristio pozivnicu za Plava Laguna Croatia Open i u Umagu došao do prve pobjede na ATP Touru svladavši u prvom kolu francuskog kvalifikanta Enza Couacauda sa 3-6, 6-3, 6-2.

Nažalost, u drugom kolu protiv 4. nositelja nije išlo. Argentinac je autoritativno otvorio meč s tri gema u nizu i jednim oduzetim servisom. Cerundolo je imao break loptu i pri vodstvu 5-2, ali se Dodig spasio i barem nakratko produžio prvi set.

U drugom setu, "Gaučo" je kod rezultata 1-1 imao čak pet break lopti, ali ih je Dodig sve izvukao. No, ne i šestu za vodstvo 3-2. Mladi hrvatski tenisač hrabro se borio, u desetoj igri je imao 30-0 na suparnikov servis, ali je Argentinca izvukao gem za 6-2 i pobjedu 2-0 nakon 90 minuta igre.

U četvrtfinalu će igrati protiv Talijana Lorenza Sonega koji je porazio Francuza Alexandrea Mullera sa 7-5, 6-1.