David Kirouac-USA TODAY Sports

Ćorić propustio tri meč lopte u porazu od Kineza

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 30.09.24. | 13:44

Poraz u tri seta

Hrvatski tenisač Borna Ćorić (ATP-98.) zaustavljen je u ponedjeljak u prvom kolu kvalifikacija teniskog turnira u Šangaju.

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Bolji od njega je sa 6-7(5), 6-1, 7-6(11) poslije tri sata i 13 minuta igre bio Kinez Fajing Sun, 352. na ATP ljestvici.

Prvi je set odlučen u tie breaku nakon što su oba tenisača po jednom izgubila svoj servis. Tu je prvu dionicu dobio hrvatski tenisač. U drugom setu Ćorić je uspio osvojiti samo jedan gem i Kinez je izjednačio na 1-1 u setovima. Treći odlučujući set također je odlučen u tie breaku, Ćorić je imao tri meč lopte, a Sun jednu više koju je na kraju i iskoristio za pobjedu i plasman u drugo kolo kvalifikacija.

Ćorić je u meču servirao osam aseva, a Sun devet. Hrvatski je tenisač uzeo suparniku jednom servis, dok je svoj izgubio tri puta, no ono što je presudilo bile su neprisiljene greške kojih je Ćorić sakupio čak 61.