Četvorica paraolimpijaca trčala brže od olimpijskog prvaka!

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 13.09.16. | 15:15

Alžirac Abdellatif Baka osvojio je zlato na Paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru i ostvario nevjerojatan uspjeh.

Alžirski atletičar Abdellatif Baka je pretrčao 1.500 metara na Paraolimpijskim igrama brže od olimpijskog prvaka Amerikanca Matthewa Centrowitza koji je prije mjesec dana osvojio zlatnu medalju sa sekundom i pol sporijim vremenom u Rio de Janeiru.

Baka je u kategoriji T13 (slabovidnih sportaša) bio najbrži na 1.500 metara s vremenom 3:48:29 minute, a slavio je ispred Etiopljanina Tamirua Demise i Kenijca Henryja Kirwe, koji su također imali brže vrijeme od Centrowitza.

Zanimljivo, Fouad Baka, inače brat Abdellatifa je bio četvrti i ostao je bez medalje s vremenom 3:49.84, što je također brže od olimpijskog pobjednika.