Bronca za Kanadu uz čak 10 golova

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 24.02.18. | 15:38

Atraktivna utakmica za broncu.

Kanada je jučer izgubila od Njemačke 3:4 i ostala bez borbe za zlato i mora im se skinuti kapa za predstavu u utakmici za treće mjesto. S 6:4 (3:1, 0:0, 3:3) bili su bolji od dosad jako čvrste Češke i tako uzeli broncu u Pjongčangu.

Već u prvoj trećini su preko Ebbetta (igrač više), Kellyja i Roya došli do 3:1 prednosti i praktično je tu riješena utakmica s obzirom da napad nije jača strana Češke. U drugoj nije bilo golova, a onda je utakmica eksplodirala. U razmaku od samo 10 minuta vidjeli smo čak četiri gola.

Kanada je drugim golom Ebbetta povisila na 4:2, samo 46 sekundi kasnije Kovar smanjuje i vraća nadu Česima, ali nada je kratko trajala. U devetoj minuti opet zabija Kelly za 5:2, šest minuta kasnije Wolski diže na 6:2 i priči je definitivno bio kraj. Poraz Češke ublažili su Kovar i Červenka, ali to je bilo sve.

Kanađanima je ovo 16. olimpijska medalja i treća bronca dok su Česi ostali na dosadašnje dvije medalje, zlatu iz Nagana i bronci iz Torina.

Finale između olimpijskih sportaša iz Rusije i Njemačke na rasporedu je u noći sa subote na nedjelju u 5:10.

(FOTO: Action Images)