Tijek utakmice: Hrvatska - Mađarska 5:8

Vrijeme Čitanja: 4min | uto. 19.01.16. | 21:16

Mađarska je pobijedila s 8:5.

Završila je utakmica, rezultat je 8:5 za Mađarsku. Uskoro opširnije...

5:8 Sandro Sukno je dobio isključenje s pravom zamjene zbog udaranja protivničkog igrača. Vamos je iskoristio igrača više za vjerojatno rješenje utakmice

Imali smo još jednog igrača više, ali smo opet odigrali prilično loše. Na kraju je pucao Petković i pogodio vratnicu

5:7 Napokon gol! Ostalo je nešto više od pet minuta do kraja utakmice, a Lončar je smanjio prednost Mađara

4:7 Peterac za Mađarsku iskoristio je Denes Varga

Završila je treća četvrtina. Mađarska vodi 6:4, ali Hrvatska mora biti zadovoljna ovim rezultatom. Igramo jako loše u napadu, ali smo se obranom i s nekoliko dobrih reakcija Pavića ipak zadržali u utakmici

Dvije akcije zaredom smo završili bez udarca na gol Mađara. Prvo je Sukno loše reagirao, a zatim i Burić

4:6 Lijepim golom odgovara Denes Varga. Bio je sam na lijevoj strani napada, a takve situacije on ne propušta realizirati

4:5 Fenomenalan gol Vukičevića! Prvo nismo iskoristili igrača više, a u sljedećem napadu smo bili bez bilo kakve ideje, a onda je Vukičević sa 7-8 metara pogodio gol

Promašili smo i peterac! Sukno je pogodio vratnicu, a lopta se odbila van zamišljene gol linije

Razbranili smo Nagyja. Sad nam je obranio 2 udarca sa svega par metara. Ukupno je prikupio 8 obrana!

3:5 Nismo smjeli primiti ovaj gol. Odlično smo se obranili s igračem manje, Mađarima je istjecao napad, naši su lagano kretali u kontru, a Hosnyanszky je probušio Pavića sa zvukom sirene. Naš golman je ovo možda i morao obraniti

3:4 Isključen je Macan, a gol je dao Denes Varga

3:3 Bomba Jokovića iz faula s 5 metara! Napad prije toga Maro je pogodio vratnicu, sada je bio precizniji

2:3 Harai. Mi smo svojeg igrača više propustili realizirati, Mađari nisu

Ovaj put nismo iskoristili igrača više. Odigrali smo nešto brže, a Petković je promašio vrata

2:2 Vukičević je izjednačio! Opet smo prilično sporo odigrali napad s igračem više, ali je Vukičević sjajno pogodio upravo u trenucima kada se kažnjeni Mađar vraćao u igru

Završila je prva četvrtina, Mađarska vodi 2:1. Hrvatska je u prvih nekoliko minuta probala brzom igrom doći do prednosti, ali je Mađarska u nastavku posložila obranu i naše najvažnije igrače, Sukna i Jokovića, prilično isključila iz igre.

1:2 Iskoristila je i Hrvatska prvog igrača više. Lopta je prilično sporo kružila našim napadom, ali Petković se sjajnim udarcem pobrinuo da akcija završi dobro po nas

0:2 Isključen je Joković, a Hosnyanszky je silovitim udarcem probušio Pavića

0:1 Poveli su Mađari u 4. minuti utakmice - gol je s pozicije sidruna postigao Harai. Imali smo prije toga sjajnu priliku koju je propustio Joković, a odmah nakon tprimljenog gola Nagy je odlično skinuo jedan udarac Lončara

Počinje utakmica...

Uoči početka utakmice istaknimo kako Hrvatsku ili Mađarsku u polufinalu čeka Crna Gora koja je pobijedila Italiju

* * * * * * *

Najava:

Izabranicima Ivice Tucka su protivnici u četvrtfinalu kontinentalne smotre Mađari, koji hvataju olimpijsku vizu, a Hrvatska priželjkuje prvi plasman u poluzavršnicu nakon Zagreba 2010. godine, kada je pred domaćim navijačima stigla do europskog zlata, prvog i jedinog.

U Eindhovenu smo 2012. godine bili deveti, a prije dvije godine u Mađarskoj peti. Je li vrijeme za popravljanje plasmana?

Nema nikakve dvojbe da mi imamo snage pobijediti Mađarsku i to je ono najbitnije. Zdravi smo i svi vjerujemo u pobjedu“, poručio je uoči večerašnje utakmice hrvatski izbornik Ivica Tucak, prenose Sportske novosti.

Hrvatska je nakon prolaska u četvrtfinale ima tri dana odmora i Tucak je pripremao strategiju za protivnika s kojim je dio priprema za Europsko prvenstvo odradio u Zagrebu, a odigrane su i dvije pripremne utakmice.

Ta četiri treninga bila su veliko iskustvo za nas, vjerujem i za Hrvatsku“, rekao je izbornik Mađarske Tibor Benedek, naglasivši kako sada dolazi najvažniji dio prvenstva.

Gledat ćete vrlo neizvjesnu utakmicu, u kojoj će pobijediti onaj tko će biti brži, agresivniji, motiviraniji“, obećao je kapetan mađarske reprezentacije Daniel Varga.

Mađarska lovi vizu za Rio de Janeiro, a planove će joj pokušati pokvariti Sandro Sukno.

Čeka nas pravi i ozbiljan suparnik. O njima se sve zna. Nisu još izborili Olimpijske igre, tako da će biti dodatno motivirani, dok je na nama biti prvenstveno koncentrirani u obrani. Imaju dvojicu izvrsnih centara. Ako se oni razigraju, bit će nam puno teže, a uz to bi onda vanjski igrači dobili više prostora. To kakvi su Mađari napadači, šuteri ne treba valjda pojašnjavati“, naglasio je Sukno, koji ne dvoji:

Nemamo se mi što bojati. Idemo večeras pobijediti“.

Neka tako i bude, pa ako 'Barakude' budu prave i pruže mnogo bolju partiju nego na otvaranju Europskog prvenstva protiv Srbije, mogli bi vidjeti Hrvatsku u polufinalu Europskog prvenstva u Beogradu.

Utakmica Hrvatske i Mađarske počinje u 20:15.

(Foto: HVS)

Mađarska vaterpolska reprezentacijaEuropsko prvenstvo u vaterpoluOstali sportovivaterpoloHrvatska vaterpolska reprezentacija