
Zrinjski ispao iz Lige prvaka u utakmici s četiri pogotka
Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 29.07.25. | 22:58
Plemići su nadoknadili pola zaostatka, ali potom primili dva gola
Nogometaši mostarskog Zrinjskog eliminirani su u 2. pretkolu Lige prvaka, dok su prošli dalje beogradska Crvena Zvezda, Copenhagen, Kairat Almaty, Slovan Bratislava i Dinamo Kijev.
Zrinjski je u Mostaru dočekao Slovan, koji je u Bratislavi slavio s čak 4-0.
Mreže se nisu tresle sve do 73. minute u kojoj je Nemanja Bilbija bio siguran izvođač kaznenog udarca, kojeg je skrivio hrvatski ofenzivac Marko Tolić. Hrvatski veznjak srušio je Igora Savića, a glavni sudac utakmice Arda Kardeşler iz Turske odmah je pokazao na 11-erac.
Tri minute kasnije, nadu u čudo dao je pogodak Jakova Pranjića, koji je lijepo pogodio iz okreta. U tom trenutku Plemići su bili u naletu, trebala su im još dva pogotka da anuliraju visok poraz iz Bratislave i izbore produžetke.
Točno dva pogotka i vidjeli smo do kraja, ali oba u mreži domaćina. Dva puta za Slovan je poentirao David Strelec, reprezentativac Slovačke i daleko najskuplji igrač prvaka te zemlje. Transfermarkt ga procjenjuje na osam milijuna eura i Strelec je u pravo vrijeme isporučio ono što se od njega i očekuje.
Zrinjski s druge strane svoj europski put nastavlja u trećem pretkolu Europa lige, gdje će igrati protiv poraženog iz dvomeča Breidablika i Lecha. Poljski sastav u prvom je dvoboju slavio s čak 7-1, tako da je prilično izvjesno da će Zrinjski put islanda.
Izdvojimo i da se Crvena zvezda plasirala u treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka nakon što je kod kuće u Beogradu pobijedila Lincoln iz Gibraltara 5-1. Beogradski sastav je u prvoj utakmici slavio s 1-0 i igrat će s pobjednikom dvoboja između Breidablika i Lecha. (I.M.)