
Vieira: „Badelj je spreman za utakmicu, na meni je da napravim pravu odluku“
Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 06.03.25. | 19:22
Badelj je u remiju protiv Empolija ostao na klupi
Trener Genoe, Patrick Vieira, podijelio je uvide o spremnosti svojih igrača uoči utakmice Serie A protiv Cagliarija. Genoa će odmjeriti s njima snage u sklopu 28. kola Serie A, a utakmica počinje sutra u 20.45 uz prijenos na Arenasport 4.
Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)
U ponedjeljak je Genoa odigrala 1-1 protiv Empolija, a Vieira je otkrio u kakvom su stanju njegovi igrači.
"Malinovsky se osjeća dobro, Badelj je također spreman. Momci su spremni za okršaj, a sada moram napraviti prave odluke," rekao je Vieira za TMW.
Badelj je u remiju protiv Empolija ostao na klupi, a u dvije ranije utakmice, a u onoj prije Empolija, protiv Torina, odigrao je sat vremena pa nakon toga zbog ozljede napustio igru.
Kada kažete da igrate s dva napadača, koja se formacija može koristiti?
“Za profil napadača koji imamo, to je više 4-4-2. Iz tog razloga izbor mora biti ispravan jer ne želim izgubiti ravnotežu."
Povratkom ozlijeđenih želite održati agresiju i intenzitet.
“Oporavaci od ozljeda su važni jer poboljšavaju igru momčadi u posljednjih 30 metara. Stvarno sam sretan jer oni pomažu momčadi da stvara više i imate više šanse za pobjedu."
Kakvu atmosferu očekujete u Cagliariju?
“Bit će užarena atmosfera, ali nedavno smo igrali na San Siru, kompliciranom i teškom stadionu, igrajući hrabru utakmicu s intenzitetom. To znači da smo sposobni raditi zanimljive stvari daleko od kuće."