REUTERS/Marton Monus

VIDEO Uvjerljive pobjede Mađarske i Srbije, remi alpskih susjeda

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 08.06.24. | 20:08

Subota je bila dan za mnoge ‘generalke’

Odličnu su najavu Europskog prvenstva ove subote imali nogometni reprezentativci Srbije i Mađarske koji su upisali uvjerljive pobjede u prijateljskim susretima.

Prouči cjelokupnu ponudu za Euro na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Srbija je gostovala u Stockholmu kod Švedske u sklopu ceremonije oproštaja Zlatana Ibrahimovića (nije igrao) i pobijedila 3-0. Iako je domaća reprezentacija dominirala i stvorila brojne šanse na kraju su golovi padali na drugoj strani. Strijelci su bili Milinković-Savić u 18., Mitrović u 60. te Tadić u 70. minuti.

Pogotke pogledajte OVDJE (Sportklub).

Vrlo je dobro time Srbija najavila odlazak na EURO gdje je smještena u skupini C. Tamo se još nalaze Engleska, Danska i Slovenija, a prije ovog dvoboja Srbi su gostovali kod Austrijanaca gdje su u prijateljskom ogledu poraženi s 1-2.

U Debrecenu je Mađarska istim rezultatom svladala Izrael koji se nije plasirao na prvenstvo. Sve su pogotke Mađari postigli u prvom dijelu. Sallai je u 11. minuti načeo suparnika, a potom je dva pogotka postigao Varga, u 19. i 22. minuti, za konačnih 3-0. Na prvenstvu se Mađarska nalazi u skupini A gdje su još domaćin Njemačka, Švicarska i Škotska.

Na EURU će Mađarska prvu utakmicu odigrati protiv Švicarske koja je ove subote, na domaćem terenu u St. Gallenu, odigrala 1-1 protiv Austrije. Oba su gola postignuta u uvodnom dijelu susreta pa su tako Austrijanci poveli u petoj minuti pogotkom Baumgartnera (VIDEO), dok je izjednačio Widmer u 26. minuti (VIDEO - Sportklub).

Na EP će Austrija igrati u teškoj skupini gdje će joj suparnici biti Francuska, Nizozemska i Poljska.

Nogometna reprezentacija Slovenije odradila je posljednju provjeru prije odlaska na EURO, u Ljubljani je u prijateljskom ogledu remizirala protiv Bugarske 1-1. za stadionu Stožice. Oba pogotka su postignuta u uvodnom dijelu susreta. Bugari, koji se nisu plasirali na EURO, poveli su već u četvrtoj minuti kada je Despodov realizirao jedanaesterac. Slovenije je izjednačila u 14. minuti, a na asistenciju donedavnog igrača Hajduka Mlakara zabio je Šporar.

Europsko prvenstvo time su Slovenci dočekali s osam pobjeda, dva remija i jednim porazom u posljednjih 11 susreta, u svim natjecanjima, uključujući i prijateljske dvoboje.

Prijateljske utakmice:

Švedska - Srbija 0-3 (Milinković-Savić 18, Mitrović 60, Tadić 70)

Švicarska - Austrija 1-1 (Widmer 26 / Baumgartner 5)

Moldova - Cipar 3-2 (Mospan 43, Stina 71, Bogaciuc 78 / Špoljarić 50, Pittas 54)

Mađarska - Izrael 3-0 (Sallai 11, Varga 19, 22)

Estonija – Ovčji Otoci 4-1 (Tamm 43, Anier 50, Tur 83, Kuraksin 89 / Knudsen 24)

Slovenija - Bugarska 1-1 (Šporar 14 / Despodov 4-11m)

Latvija - Litva 0-2 (Kucys 49, Dolžnikov 72)