Goran Stanzl/PIXSELL

VIDEO UEFA se na službenim stranicama prisjetila čudesnog voleja Olma protiv Citya…

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 25.07.24. | 17:42

Plavi su u 10. minuti poveli, ali onda su na krilima Gabriela Jesusa Građani došli do uvjerljive pobjede.

Nešto manje od pet godina prošlo je od tog 11. prosinca. Dinamo je u grupnoj fazi Lige prvaka na Maksimiru ugostio moćni Manchester City, a u 10. minuti momčad Nenada Bjelice došla je do vodstva.

I to na kakav način…

S desne strane je svojom jačom, lijevom nogom, u 16-erca gostiju loptu poslao Damian Kadzior, Dani Olmo osujetio je gdje bi taj ubačaj Poljaka mogao završiti te sjajno napao prostor, da bi onda fenomenalno, a možemo reći čak i veličanstveno , pogodio iz voleja za 1-0 vodstvo Dinama.

Eruptirale su tribine u tom trenutku, Maksimir se tresao, ali City je ipak bio prejak da do kraja utakmice ne bi uspjeli okrenuti rezultat. Na kraju su Građani slavili s 4-1, trogodak je postigao Gabriel Jesus, ali taj pogodak Danija Olma bio je toliko prekrasan da ga se UEFA, bez ikakvog pretjeranog razloga, na svojim službenim stranicama skoro pet godina kasnije odlučila prisjetiti.