REUTERS/Alessandro Garofalo

VIDEO Šestica Fiorentine, Pašalić postao najefikasniji Hrvat ikada u Serie A, Vlašić asistirao u porazu Torina

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 20.10.24. | 20:00

Rebić je za Lecce igrao prvo poluvrijeme, dok Pongračić zbog ozljede nije konkurirao za sastav Viola.

U susretu osmog kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je na gostovanju pobijedila Veneziju sa 2-0, a prvi gol za goste zabio je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Hrvatski veznjak je momčad iz Bergama doveo u prednost u sedmoj minuti postigavši svoj prvi gol u sezoni.

Pašaliću je asistirao Mateo Retegui koji se u 47. minuti i sam upisao među strijelce. Hrvatski veznjak je proveo cijeli susret na terenu.

Zanimljivo, Pašaliću je ovo bio 50. pogodak u Serie A što u prijevodu znači da je postao najefikasniji Hrvat u povijesti u talijanskom prvenstvu.

Sve pogotke s utakmice pogledajte OVDJE (Arena Sport)

Gostujuću pobjedu je ostvarila i Fiorentina koja je deklasirala Lecce sa čak 6-0.

Po dva gola zabili su Danilo Cataldi (20., 45.) i Andrea Colpani (34., 54.), a među strijelce su se upisali i Lucas Beltran (61.) i Fabiano Parisi (72.). Domaćin je od 43. minute igrao bez isključenog Antonina Galla.

Ante Rebić je igrao za Lecce prvo poluvrijeme, dok Marin Pongračić nije nastupio za Viole zbog ozljede.

Sve pogotke s utakmice pogledjate OVDJE (Arena Sport)

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Napolija pobijedili su u gostima Empoli s 1-0 i preuzeli vrh ljestvice.

Napolitancima je pobjedu gol iz penala Gruzijca Hviče Kvarackelije u 63. minuti. Bio je to jedini udarac u okvir vrata Napolija i prvi gol koji je Empoli primio na svom travnjaku.

Napoli vodi na ljestvici sa 19 bodova, Juventus ima 16, dok su Inter i Milan na 14 bodova, no Inter ima i susret manje.

Fiorentina je peta sa 13 bodova, koliko ima i Atalanta na šestoj poziciji.

Spomenimo i kako je Cagliari u jednoj zanimljivoj utakmici uspio doći do sva tri boda protiv Torina.

Za drugi pogodak gostiju, kojeg je postigao Linetty u 55. za 1-2, asistirao je Nikola Vlašić, ali onda je domaćin u završnici protiv Palomina (74.) i Coca (78. - autogol) uspio doći do peokrata koji im je osigurao tri boda.

Vlašić je na terenu bio do 83. minute, dok Borna Sosa zbog ozljede nije konkurirao za ovaj ogled.