REUTERS/Leonhard Foeger

VIDEO Salzburg preokrenuo utakmicu u jednoj minuti i sa samopouzdanjem dočekuje Plave

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 19.10.24. | 18:39

Prekinuli su mini-niz poraza u turbulentnom razdoblju u kojem se nalazi klub

Samo pet dana prije susreta s Dinamom u Ligi prvaka, RB Salzburg je prekinuo negativan niz i stigao do pobjede. U domaćem prvenstvu je preokretom svladao Rheindorf Altach rezultatom 2-1.

Blitzkrieg u jednoj minuti izveli su u 85. i 86. Konate i Baidoo, dok je Fridrikas načeo domaćine u 59. minuti, ali njegova momčad nije izdržala do kraja sačuvati vodstvo. Izbjegao je ovime Salzburg još jednu blamažu u austrijskoj Bundesligi, dva tjedna nakon poraza od 0-5 kod prvaka Sturma iz Graza.

Gol za izjednačenje stigao je u samoj završnici utakmice. U 84. minuti bh. reprezentativac Amar Dedić poslao je lijep centaršut s desne strane, a Konate se odlično snašao u kaznenom prostoru i postigao poravnanje rezultata. Gol pogledajte OVDJE (Arenasport). Dvije minute kasnije je Baidoo, također džoker s klupe, zabio gol na asistenciju strijelca prvog Salzburgovog gola Konatea. Gol za preokret pogledajte OVDJE.

Red Bull Salzburg - Altach 2-1

Stadion: Wals-Siezenheim, Red Bull Arena, SR Spurny

Strijelci: 0-1 Fridrikas (59.), 1-1 Konate (85., Dedić), 2-1 E. Baidoo (86., Konate)

RB Salzburg: Schlager - Bidstrup, Piatkowski, S. Baidoo, Terzić - Capaldo, Diambou, Kjaergaard - Daghim, Clark, Konate

Altach: Stojanović - Ingolitsch, L. Gugganig, Koller, Lukačević - Jäger - Demaku, Fadinger - Kameri - Gebauer, Fridrikas