REUTERS/Stringer

VIDEO Rekord Cristiana Ronalda, asistencija Brozovića

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 28.05.24. | 08:25

Dosadašnji rekord držao je bivši napadač Al Nassra Marokanac Abderrazak Hamdallah, koji je postigao 34 gola u sezoni 2018./19.

Portugalski nogometni majstor Cristiano Ronaldo zaključio je svoju prvu punu sezonu Saudijske profesionalne lige u velikom stilu nakon što je oborio rekord za najviše golova postignutih u sezoni.

U susretu posljednjeg, 34. kola Al Nassr je pobijedio Al Ittihad sa 4-2, a Ronaldo je postigao dva gola čime je stigao do rekordne brojke od 35 golova u sezoni. Dosadašnji rekord držao je bivši napadač Al Nassra Marokanac Abderrazak Hamdallah, koji je postigao 34 gola u sezoni 2018-19.

Portugalac je u 45. minuti pogodio za 1-0, a 69. minuti je na asistenciju hrvatskog reprezentativca Marcela Brozovića povećao prednost domaćina. Strijelci su bili i Gharreb (79.), te Al Nemer (90+5.), dok su kod Al Ittihada strijelci bili Al Shamrani (89.) i Fabinho (90+2.).

Sažetak pogledajte OVDJE (Sportklub).

Naslov saudijskog prvaka osvojio je Al Hilal sa 96 bodova, dok je Al Nassr drugi sa 82 boda.