REUTERS/Rafael Marchante

VIDEO Raniji termin u znaku domaćina, Čondrić i Tomasov do vrijedne pobjede

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 03.10.24. | 20:48

Odigrano je osam utakmica u ranijem terminu Konferencijske lige

U ranijem terminu Uefine Konferencijske lige odigrano je osam utakmica, a prošle su u priličnoj dominaciji domaćina.

Jedini gost koji nije poražen bio je škotski Hearts, koji je poslije preokreta stigao do gostujućeg slavlja kod Dinamo Minska.

Uvjerljive pobjede upisali su Cercle Brugge, Molde i Omonia, za koju je cijelu utakmicu odigrao prošlosezonski kapetan Lokomotive Mateo Marić. Do sigurne pobjede stigao je i armenski Noah, nesuđeni protivnik Hajduka u playoff rundi kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Nogometaši Astane svladali su Bačku Topolu sa 1-0 (1-0) u utakmici prvog kola ligaškog dijela Konferencijske lige, a velike zasluge za tri boda imao je hrvatski vratar Josip Čondrić koji je sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Strijelac za pobjedu domaće momčadi u Almatyiju bio je Litavac Kipras Kazukolovas u 15. minuti. Astana je u 89. minuti postigla još jedan pogodak, kad je loptu u mrežu poslao Ousmane Camara na dodavanje Marina Tomasova, ali je hrvatski nogometaš u začetku akcije bio u minimalnom zaleđu pa je gol poništen.

Tomasov je nakon te akcije napustio igru, a u sučevom dodatku je Čondrić bravuroznom obranom spriječio izjednačenje gostiju. Cijelu utakmicu je za Astanu odigrao i Karlo Bartolec na desnom boku.

Pogodak Astane pogledajte OVDJE (Arenasport)

Za kraj spomenimo i veliku pobjedu Legije u Varšavi, koja je s minimalnih 1-0 pobijedila Betis, uz još jedno spektakularno izdanje domaćih navijača.

Cercle Brugge - St. Gallen 6-2 (Minda 3, Denkey 26, 43, 54-11m, Magnee 63, 68 / Csoboth 58, Mambimbi 81)

Dinamo Minsk - Hearts 1-2 (Alfred 21 / Politevič 37-ag, Dhanda 90+4)

Astana - Bačka Topola 1-0 (Kazukolovas 15)

Heidenheim - Olimpija 2-1 (Beck 6, Wanner 83 / Blanco 77)

Legia - Betis 1-0 (Pekhart 23)

Molde - Larne 3-0 (Eikrem 51, Brynhildsen 78, Ihler 90+5)

Noah - Mlada Boleslav 2-0 (Matheus Aias 58, Pinson 76)

Omonia - Vikingur 4-0 (Coulibaly 51, Kakoullis 81, 90, Alioum 86)