REUTERS/Amel Emric

VIDEO Prosinečki upisao treći poraz u Ligi nacija, Njemačka uzela tri boda u Zenici

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 11.10.24. | 23:07

Nakon tri kola Njemačka je na vrhu sa sedam bodova, druga Nizozemska ima pet, treća Mađarska dva, a četvrta BiH jedan.

Nogometaši Njemačke zadržali su prvo mjesto u skupini 3A Lige nacija 2-1 (2-0) gostujućom pobjedom protiv Bosne i Hercegovine u Zenici.

Njemačka je u drugom dijelu prvog poluvremena povela sa 2-0 s dva gola Undava (30, 36) te je još tri puta tresla mrežu domaćina, ali ti pogoci su poništavani zbog zaleđa da bi veteran Džeko (69) udarcem glavom vratio nadu selekciji BiH, no na kraju to nije bilo dovoljno za pozitivan ishod. Golove pogledajte OVDJE. (SK)

U drugom susretu ove skupine Mađarska i Nizozemska su u Budimpešti igrale 1-1 (1-0). Domaći su poveli preko Sallaija (32), a izjednačio je Dumfries (83). Nakon tri kola Njemačka je na vrhu sa sedam bodova, druga Nizozemska ima pet, treća Mađarska dva, a četvrta BiH jedan.

Reprezentacija Crne Gore, koju vodi Robert Prosinečki, upisala je treći poraz u B Ligi nacija. Turska je bila bolja u Samsunu rezultatom 1-0. Iako su Turci dominirali većim dijelom utakmice, Crna Gora je imala svoje prilike, ali nije uspjela doći do pogotka. Ključni trenutak dogodio se u 69. minuti kada je Jildiz pogodio stativu, a Kahveci poslao loptu u mrežu za 1-0 Turske. Gol pogledajte OVDJE.

Crna Gora će sljedeću priliku za osvajanje bodova imati u ponedjeljak protiv Walesa, koji je večeras remizirao s Islandom 2-2.

Rezultati susreta nogometne Lige nacija igranih u petak:

A3:

BiH - Njemačka 1-2 (Džeko 70 / Undav 30, 36)

Mađarska - Nizozemska 1-1 (Sallai 32 / Dumfries 83)

B1: Ukrajina - Gruzija 1-0 (Mudrik 35)

Češka - Albanija 2-0 (Chory 3, 63)

B4: Island - Wales 2-2 (Tomasson 69, 72 / Johnson 11, Wilson 30)

Turska - Crna Gora 1-0 (Kahveci 69)

C1: Estonija - Azerbajdžan 3-1 (Jakovlev 32, Sinjavskij 45+2, Shein 71 / Bajramov 45+1-11m)

Slovačka - Švedska 2-2 (Strelec 45, 72 / Ayari 25, Sema 32)