Reuters / Phil Noble Livepic

VIDEO Povijesni kiks Van Persiejeve momčadi! Popili devet komada u domaćem prvenstvu

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 15.09.24. | 08:50

Na poluvremenu je rezultat još bio aktivan za goste jer je AZ vodio samo 2-1

Utakmica AZ Alkmaara i Heerenveena u petom kolu nizozemske Eredivisie završena je rezultatom 9-1 za AZ.

Na poluvremenu je rezultat još bio aktivan za goste jer je AZ vodio samo 2-1, no s tri golova bivšeg napadača Tottenhama, Troya Parrotta, AZ se već do 56. minute odvojio na 5-1 i tu se Heerenveen raspao.

Video golijade pogledajte OVDJE.

Do kraja je momčad proslavljenog nizozemskog napadača Robina van Persieja primila još četiri pogotka. I dok je AZ-u to najveća pobjeda u povijesti Eredivisie, Heerenveen je izjednačio svoj najuvjerljiviji poraz nakon 0-8 protiv PSV-a u travnju ove godine, ali nikad nije primio devet golova u utakmici domaćeg prvenstva.