REUTERS/Daniele Mascolo

VIDEO Pašalić u zadnjem napadu stavio pečat na prolaz Atalante u finale Coppa Italije

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 24.04.24. | 23:18

Hrvatski reprezentativac u igru je ušao u 70. minuti i kompletirao golijadu domaćih u završnici

Nogometaši Atalante plasirali su se u finale talijanskog Kupa nakon što su na domaćem terenu u Bergamu pobijedili Fiorentinu 4-1 i time nadoknadili 0-1 iz prvog susreta.

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Već u osmoj minuti Atalanta je izbrisala minus iz Firence nakon što je Koopmeiners pogodio za 1-0. Gosti iz Firence su početkom drugog poluvremena ostali s igračem manje nakon isključenja Milenkovića, ali su unatoč tome izjednačili golom Martineza Quarte u 68. minuti.

U završnici je uslijedio žestoki nalet Atalante koja je brojčanu prednost materijalizirala s tri gola. U 75. minuti je Scamacca pogodio za 2-1, potom je Lookman u 94. bio strijelac za 3-1, a sve je zaključio Mario Pašalić. U 98. minuti hrvatski reprezentativac je golom okrunio domaći kontranapad tako što je prebacio suparničkog vratara i postavio konačnih 4-1. Pašalić je u igru ušao u 70. minuti.

Golove s utakmice pogledajte OVDJE (Arenasport)

Pašaliću je to bio ukupno šesti gol ove sezone. Četiri je dao u Serie A, a jedan u Europskoj ligi.

U finalu će Atalanta igrati protiv Juventusa, 15. svibnja na rimskom Olimpicu.