REUTERS/Jennifer Lorenzini

VIDEO Pao još jedan Dinamov protivnik: Crveni karton, tri promašena penala u slavlju Viola nad Milanom

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 06.10.24. | 22:44

U talijanskoj Serie A sedmo kolo je zaključeno burnom utakmicom u Firenci u kojoj su domaći nogometaši Fiorentine s 2-1 pobijedili Milan.

Prouči cjelokupnu ponudu za nogomet na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno 18+)

Nevjerojatna je bila utakmica u Firenci s naglaskom da su golmani obranili tri jedanaesterca. U 22. minuti domaći igrač Kean je namjestio loptu na bijelu točku, ali je njegov udarac odlično zaustavio Maignan. No, trinaest minuta kasnije Fiorentina je ipak povela, a na asistenciju Keana je zabio Adli.

U nadoknadi prvog dijela jedanaesterac je imao Milan. Pucao je Theo Hernandez, ali je obranio domaći vratar De Gea. Drama je nastavljena i u drugom poluvremenu, a novi je jedanaesterac za Milan dosuđen u 56. minuti. Taj put je pucao Abraham, ali ponovno se istaknuo De Gea, obranio je i taj udarac.

Milan je ipak izjednačio u 60. minuti kada je Pulišić pogodio za 1-1, ali domaćin je vodstvo vratio u 73. minuti. Gudmundsson je bio strijelac za veliku pobjedu Fiorentine. Gol Milana pogledajte OVDJE, a gol za pobjedu Fiorentine OVDJE. (Arenasport)

Do kraja su obje momčadi imale brojne šanse, ali je ostalo 2-1 za veliko slavlje na Artemio Franchi stadionu.

Milan je jedan od suparnika Dinama u Ligi prvaka. Taj će se dvoboj odigrati u Zagrebu 29. siječnja iduće godine. (Hina)