Jerome Miron-USA TODAY Sports

VIDEO Musa bolji od Župarića: Hrvatski napadač zabio svoj 10. gol sezone

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 05.07.24. | 10:29

Bivši prvotimac Benfice i Hrvatske nalazi se u jako dobroj golgeterskoj formi.

U okršaju hrvatskih nogometaša koji igraju u Major League Soccer (MLS), Petar Musa je bio bolji od Daria Župarića. Dallas, čiji napad predvodi Musa, je porazio Župarićev Portland sa 3-2.

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Gosti su poveli u 8. minuti preko Antonyja, a izjednačio je upravo Musa u 49. minuti, nakon lijepe golgeterske reakcije. Bio je to njegov već deseti gol ove sezone, a spomenimo kako je prvi strijelac lige Kolumbijac Cristain Arango koji je za Rea Salt Lake zabio 16 golova.

Musa je tako postao sedmi igrač u povijesti Dallasa koji je postigao 10 ili više golova u svojoj prvoj sezoni.

Nkosi Tafari je u 61. minuti okrenuo rezultat, ali je Evander u 63. minuti zabio za 2-2. Pobjedu Dallasu donio je Paredes pogodivši u 87. minuti vlastitu mrežu. S lijeve strane je ubacio Tafari, a Paredes ispred Muse glavom pogodio vlastitu mrežu.

Musa je za Dallas odigrao cijeli susret, baš kao i Župarić na suprotnoj strani.

Golove s utakmice možete pogledati OVDJE.

Dallas se trenutačno nalazi na 11. mjestu Zapada sa 23 boda, dok je Portland u istoj konferenciji šesti sa 30 bodova. Na vrhu Zapada je Los Angeles sa 43 boda.