REUTERS/Marko Djurica

VIDEO Majstor Mitrović riješio Crnogorce, bivši veznjak Rijeke iz slobodnjaka presudio Sjevernoj Irskoj, Litva iznenadila Mađarsku

Vrijeme Čitanja: 4min | uto. 17.10.23. | 22:46

San Marino je zabio Danskoj, dok su Maltežani prilično namučili Ukrajince

Posljednje utakmice u listopadskim kvalifikacijama za Euro zaključene su sa stilom. Srbija je na pogon Aleksandra Mitrovića došla do pobjede protiv Crne Gore (3-1), dok je nekadašnji veznjak Rijeke, Adam Gnezda Čerin, presudio Sjevernoj Irskoj u gostima sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca (1-0). Zanimljivo je bilo i u Litvi, baš kao i u San Marinu gdje su se Danci prilično namučili da bi došli do pobjede.

Prouči cjelokupnu ponudu na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+) .

No, krenimo redom.

U Hrvatskoj se ovih dana puno pričalo o Marcelu Brozoviću. “Otkako je otišao u Arabiju, nije više isti”, rečenica koju smo čuli bezbroj puta, ali izgleda kako odlazak na Bliski istok ne znači nužno da je netko zaboravio igrati nogomet.

To smo danas vidjeli na primjeru Aleksandra Mitrovića, srpskog kralja 16-erca koji je protiv Crne Gore upisao dva pogotka i asistenciju zbog čega je baš on najbolji igrač utakmice i uvjerljivo najzaslužniji za 3-1 pobjedu Srbije protiv Crne Gore.

Mitroviću su ovo bili 56. i 57. pogoci u dresu reprezentacije, a na njegov pogon Srbija se sada primaknula na samo -1 u odnosu na Mađare. Za Srbiju je još precizan bio Tadić, dok je sjajan gol za Crnu Goru postigao Jovetić.

Inače, Srbi su sada samo bod udaljeni od Eura na kojeg čekaju 24 godine.

Sve pogotke s utakmice Srbija – Crna Gora pogledajte OVDJE (Sportklub)

Iako su danas imali veliku podršku i iz Srbije, reprezentativci Litve ipak nisu uspjeli napraviti veliko iznenađenje i pobijediti Mađarsku. Iako, bili su blizu!

Naime, nakon prvih 45 minuta na semaforu je bilo 2-0, golove su postigli Cernych (20.) i Sirvys (36.), ali onda su u nastavku Mađari ipak uspjeli doći do poravnanja. Prvo je precizan s bijele točke bio Szoboszlai (67.), u 82. minuti je stvari na početak vratio Varga, ali do kraja utakmice Rossijevi izabranici ipak nisu uspjeli doći do sva tri boda.

Srbija se sada Mađarima primaknula na bod zaostatka, ali Mađari ipak imaju utakmicu manje u odnosu na ‘susjede’.

Sve pogotke s utakmice Litva – Mađarska pogledajte OVDJE (Sportklub)

Malta je danas ozbiljno namučila Ukrajinu, ali na kraju ipak nisu uspjeli kreirati senzaciju te su izabranici Sergija Rebrova u konačnici slavili rezultatom 3-1. Domaćin je čak poveo preko Mbonga (12.), ali već do poluvremena su Ukrajinci uspjeli okrenuti (Camenzuli, 38. – ag, Drovbik, 43. – 11m), da bi onda u nastavku i potvrdili svoju pobjedu.

Maltežani su ostali na začelju skupine C bez bodova, dok je Ukrajina sada druga s tri boda više od trećeplasirane Italije koja ima utakmicu manje.

Sve pogotke s utakmice Malta – Ukrajina pogledajte OVDJE (Sportklub)

San Marino možda nije uspio uzeti bod Danskoj, ali su zato ozbiljno namučili reprezentaciju čije najveće zvijezde igraju za klubove poput Manchester Uniteda, Barcelone i Tottenhama.

Izabranici Kaspera Hjulmanda nisu se proslavili, ali su na kraju ipak uspjeli slaviti na gostovanju rezultatom 2-1. Pogotke za goste postigli su Hojlund (42.) i Polusen (70.), dok je strijelac za San Marino bio 29-godišnji Alessandro Golinucci koji je do svojeg prvijenca u reprezentativnom dresu došao u 43. nastupu.

Iako je San Marino danas izgubio, nekako sumnjamo da će on tužan otići na spavanje…

Spomenimo za kraj kako je Slovenija slavila s minimalnih 1-0 na gostovanju u Sjevernoj Irskoj, a pogodak odluke mogli smo vidjeti u 5. minuti kad je bivši igrač Rijeke, Adam Gnezda Čerin, sjajno poentirao iz slobodnog udarca.

Slovenci su mogli i uvijerljivje slaviti, ali je pogodak Šeška iz 38.minute na kraju poništen.

Pogodak bivšeg veznjaka Rijeke za sva tri boda Slovenije pogledajte OVDJE (Sportklub)