REUTERS/David Klein

VIDEO Lyon bolji od Monaca, PSG obranio naslov prvaka

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 28.04.24. | 22:25

Nogometaši Lyona pobijedili su u uzbudljivom ogledu 31. kola francuske Ligue 1 Monaco s 3-2, a usporedno s njima su se veselili i u PSG-u koji je time i službeno obranio titulu prvaka.

Takav je rezultat razveselio igrače i navijače PSG-a koji su time i matematički osigurali 12. naslov prvaka Francuske u povijesti. Trenutačno PSG, tri kola prije kraja, ima nedostižnih 12 bodova više od Monaca.

PSG je time proslavio treći naslov prvaka u nizu, kao i šesti u posljednjih sedam sezona.

Odmah u prvom napadu Monaco je poveo kod Lyona golom Ben Yeddera. Do kraja poluvremena Lyon je sve poništio te je poveo 2-1 golovima Lacazettea u 22. i Benrahme u 26. minuti. Još je jednom domaću obranu i vratara lomio Ben Yedder kada je u 60. pogodio za 2-2, dok je dvoboj odlučen u 84. minuti kada je Fofana postavio konačnih 3-2.

Pogotke pogledajte OVDJE (Arena Sport)

Cijelu utakmicu za Lyon je odigrao hrvatski obrambeni igrač Duje Ćaleta-Car, dok je Dejan Lovren ostao na domaćoj klupi za pričuve. Lyon je skočio na sedmo mjesto ljestvice.