Screenshot Sportklub

VIDEO Hrvatska U17 remizirala u sjajnoj utakmici protiv Danske, briljirali talenti Dinama

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 23.05.24. | 19:02

Danska nakon nepotpunog 2. kola vodi sa četiri boda, Hrvatska ima dva

U susretu 2. kola B skupine Europskog nogometnog U17 prvenstva na Cipru, reprezentacija Hrvatske je odigrala 2-2 protiv Danske upisavši i drugi remi u skupini.

Nakon uvodnog remija bez golova protiv Austrije, odabranici izbornika Marijana Budimira su u susretu 2. kola remizirali i protiv Danske odigravši 2-2.

Bila je to odlična utakmica u kojoj je Danska povela, mladi hrvatski nogometaši su okrenuli rezultat s dva gola, da bi Danci izjednačili.

Mladi napadač Ajaxa Lasse Abildgaard doveo je Dance u vodstvo u 36. minuti, no pet minuta kasnije Hrvatska je izjednačila. Noa Mikić je prošao po desnoj strani te povratnom loptom uposlio Patricea Čovića, a mladi napadač berlinske Herthe lijepo pogodio za 1-1.

U 48. minuti mladi Vatreni su okrenuli rezultat, a asistent kod prvog gola, mladi branič Dinama, postao je i strijelac. Međutim u 60. minuti je izjednačio Roberto Risnaes nakon ubačaja iz kornera i pogreške dotad odličnog našeg vratara Rajića.

Golove pogledajte OVDJE

U drugom susretu večeras se sastaju Austrija i Wales.

Danska nakon nepotpunog 2. kola vodi sa četiri boda, Hrvatska ima dva, Austrija jedan, a Wales je bez bodova.

Prve dvije reprezentacije iz svake od četiri skupine izborit će plasman u četvrtfinale, a Hrvatska će put među osam najboljih tražiti 26. svibnja protiv Walesa (Achnas, 17.00).

hrvatska U17 nogometna reprezentacijaMarijan BudimirNoa Mikićeuropsko prvenstvo u nogometu