REUTERS/Murad Sezer

VIDEO Dion Drena Beljo asistirao u pobjedi Rapida u Konferencijskoj ligi

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 02.10.24. | 18:46

Na otvaranju četvrte sezone Konferencijske lige, prve u novom sustavu natjecanja sa 36 klubova u ligi, bečki Rapid je na gostovanju pobijedio Istanbul Basaksehir sa 2-1, dok je Vitoria Guimaraes porazila Celje sa 3-1.

Bečki sastav je poveo u 43. minuti golom Louisa Schauba na asistenciju Diona Drena Belje. Istanbul Basaksehir je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dijela golom poljskog napadača Krzysztofa Piateka. Asistenciju pogledajte OVDJE.

Već u prvoj minuti nastavka Schaub je svojim drugim golom na utakmici doveo Rapid do nove prednosti.

U 72. minuti mrežu je zatresao i Beljo, no pogodak hrvatskog napadača je poništen zbog zaleđa. Beljo je igrao do 82. minute kada ga je zamijenio Nikolausa Wurmbranda.

Pobjedom je startala i Vitoria Guimaraes koja je sa 3-1 porazila Celje.

Golove za portugalski sastav zabili su Samu (7), Gustavo (36) i Tiago Silva (62), dok je utješni gol za goste zabio Aljoša Matko u sudačkoj nadoknadi.

Za slovenski sastav nastupila su dva hrvatska nogometaša. Luka Bobičanec, bivši veznjak Međimurja i Čakovca je igrao do 66. minute, dok je Ivan Brnić, bivši krilni igrač Hajduka i Dugopolja ušao u igru u drugom poluvremenu.

Preostalih 16 susreta prvog kola na rasporedu je u četvrtak.