Screenshot

VIDEO Debitanti izborili polufinale Svjetskog prvenstva

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 30.09.24. | 16:54

Poznat je i treći polufinalist SP-a.

Nakon što su Brazil i Ukrajina izborili svoja polufinala u nedjelju, danas smo dobili i trećeg. Europski 'tricolori', svladali su južnoameričke. Francuska je u svojem debitantskom nastupu na Mundijalu stigla do polufinala nakon 2-1 pobjede protiv jakog Paragvaja.

Utakmica je bila izjednačena, posebno prvo poluvrijeme koje je završilo bez golova. Francuzi prvi pogađaju na isteku druge minute nastavka golom Ouassina Guiria, nakon sjajne asistencije petom Souheila Mouhoudinea. Paragvaj se, nakon pritiska i nekoliko propuštenih šansi, nepriznatog gola, vratio u 28. preko Francisca Martineza. Drugi gol za Futsal Les Blues zabio je Abdessamad Mohammed u 35. Probali su Paragvajci izjedačiti s golmanom igračem, pogodili su prečku, od koje se lopta odbila na gol-liniju, ali nakon pregleda VAR-a, gol nije bio priznat.

Za Francusku su zaigrali Nicolas Mendez i Artur Tchato iz Novog Vremena, te Sid Belhaj iz Futsal Pule.

Sažetak utakmice pogledajte OVDJE (FIFA Plus)

Francuzi su tako ušli u borbu za medalju, a za finale će se boriti protiv boljega iz dvoboja Argentina - Kazahstan (17.00, FIFA Plus).

Futsalsvjetsko prvenstvo u futsaluSvjetsko prvenstvo u futsalu 2024francuska futsal reprezentacija