REUTERS/Vincent West

VIDEO Budimir ponovno zabio, Osasuni vrijedna pobjeda u Baskiji

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 27.10.24. | 22:55

Bravo, Ante

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir postigao je pogodak za Osasunu koja je u susretu 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva na gostovanju porazila Real Sociedad sa 2-0.

Gosti su poveli u 23. minuti golom Lucasa Torra koji je lijepo pogodio glavom nakon ubačaja Bryana Zaragoze.

I kod drugog gola je asistirao Zaragoza. Španjolski veznjak je povukao kontru, uposlio Budimira koji je s ruba kaznenog prostora pogodio u kut za 2-0. Bio je to Budimirov peti ligaški gol ove sezone.

U nastavu susreta Osasuna se povukla i mudrom igrom obranila veliko vodstvo.

Sudac Pulido je za oba sastava dosudio kaznene udarce, za Osasunu u 39. minuti, a za Real Sociedad u 90. minuti, ali je oba puta nakon asistencije VAR-a promijenio odluku.

Golove s utakmice pogledajte OVDJE (Arenasport)

Budimir je za Osasunu igrao do 89. minute dok je kod domaćina Luka Sučić igrao do 70. mimute.

Osasuna je ovom pobjedom napredovala na šesto mjesto sa 18 bodova, a Sociedad je na 12. poziciji sa 12 bodova.