EXPA/ Eibner-Pressefoto/ Krieger

VIDEO Beljo upisao prvijenac u Bundesligi: 'Skinuo' dva protivnika s leđa pa u padu zatresao mrežu

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 04.03.23. | 15:56

Hrvatski napadač potvrdio je svoju kvalitetu

Nekadašnji Osječanin, a sada napadač Augsburga - Dion Drena Beljo - postigao je svoj prvijenac u Bundesligi.

Naime, u šestoj minuti je protiv Werder Bremena u sklopu 23. kola upisao gol za vodstvo Augsburga 1:0. Asistirao mu je Gumny, a potom je nekadašnji HNL-ovac pretrčao dobar komad terena, skinuo dvojicu protivničkih igrača sa svojih leđa i u padu uspio loptu usmjeriti u mrežu s .

Video gola pogledajte OVDJE.

No, samo desetak minuta kasnije gosti su izjednačili. Jens Stage je zabio za 1:1 na asistenciju Bittencourta, da bi pobjedu Augsburgu donio Ermedin Demirović iz BIH u 47. minuti. Beljo je igrao do 74. minute za Augsburg, koji je sada 13. s 27 bodova.

Union Berlin je odigrao samo 0:0 kod kuće protiv Kölna, a Josip Juranović je odigrao cijelu utakmicu za Berlinčane.

Mainz je pogotkom Luksemburžanina Barreira (33) došao do domaće pobjede nad Hoffenheimom (1:0), za koji je Andrej Kramarić igrao do 59. minute. Borussia (M) i Freiburg su odigrali 0-0, dok je davljenik Schalke u gostima svladao "fenjeraša" Bochuma s 2:0.

Vodi Borussia (D) s 49 bodova ispred Bayerna (46) i Uniona (44). (eg/hina)