EXPA/ Thomas Haumer/EXPA

VIDEO Beljo nastavlja trpati: Zabio za pobjedu Rapida u Konferencijskoj ligi!

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 24.10.24. | 21:09

Belji je ovo deseti gol u sezoni

Hrvatski napadač Dion Drena Beljo i dalje briljira u dresu Rapida. Svoju gogetersku formu ovoga je puta nastavio u Konferencijskoj ligi. Bečki Rapid u slavio je rezultatom 1-0 protiv armenskog Noaha u susretu 2. kola Konferencijske lige golom Diona Drene Belje u 31. minuti.

Belji je ovo deseti gol u sezoni, a upisao je i jednu asistenciju. U zadnjih osam nastupa čak je sedam puta bio na listi strijelaca igrajući za Rapid i hrvatsku reprezentaciju. Rapid je na petom mjestu Konferencijske lige s maksimalnim učinkom, dok je Noah 14. s tri boda. Ova je 22-godišnji napadač na posljednjih pet utakmica bio upisan u strijelce, a ovo je drugi put da je njegov gol donio pobjedu Rapidu, jer je takav slučaj bio i u austrijskom prvenstvu protiv Altacha (0-1). Rapid je natjecanje u Konferencijskoj ligi započeo s dvije pobjede i nalazi se u skupini šest momčadi koje nakon dvije odigrane utakmice imaju šest bodova.

Gol pogledajte OVDJE.

Predvodi ih londonski Chelsea koji je u 2. kolu slavio s uvjerljivih 4-1 na gostovanju kod Panathinaikosa. Dvaput je strijelac bio Joao Felix (22, 55), a po jedan pogodak postigli su Mihailo Mudrik (49) i Christopher Nkunku (59-11m). Za atensku momčad jedini je strijelac bio Facundo Pellistri (69).

Povremeni hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijeli dvoboj, ali je bio jedan od najlošijih pojedinaca na terenu, iako je u 2. minuti umalo donio prednost grčkoj momčadi.

Banjalučki Borac je na Cipru svladao APOEL sa 1-0 golom Stefana Savića (63), a za pobjedničku momčad je do 81. minute dobro igrao hrvatski veznjak Dino Skorup.

Borac je s četiri boda trenutačno na osmom mjestu.

Hrvatski napadač Ivan Brnić bio je strijelac i asistent u visokoj domaćoj pobjedi Celja, koje je sa 5-1 nadigralo turski Bašakšehir. Brnić je u 30. minuti postigao pogodak za 2-0 na asistenciju Armandsa Kučysa, a onda mu je uzvratio asistencijom na drugi pogodak litavskog napadača kojim je postavio konačnih 5-1. Osim njih dvojice, strijelci za Celjane bili su Svetlin i Seslar kojeg je u 85. minuti zamijenio Luka Bobičanec.

Fiorentina je slavila sa 4-2 na gostovanju kod švicarskog St. Gallena za koji je u stoperskoj ulozi cijelu utakmicu odigrao Jozo Stanić. Felix Mambimbi (23) je postigao vodeći pogodak za švicarsku momčad, ali je Fiorentina preokrenula utakmicu golovima Martineza Quarte (50) i Jonathana Ikonea (54). Lukas Gortler (61) je izjednačio na 2-2, da bi drugim pogotkom Ikonea (69) i golom Robina Gosensa (90+3) talijanska momčad došla do pobjede i drugog mjesta.

Konferencijska liga - 2. kolo

Vikingur - Cercle Brugge 3-1 (Sigurpalsson 17, Đurić 76, Vatnhamar 83 / Olaigbe 16)

APOEL - Borac (BL) 0-1 (Savić 63)

Celje - Bašakšehir 5-1 (Svetlin 5, Brnić 30, Seslar 34, Kučys 51, 77 / Pelkas 75)

Djurgarden - Vitoria Guimaraes 1-2 (Stensson 62 / Manu 58, Santos 79)

Gent - Molde 2-1 (Fadiga 24, Brown 90+6 / Daehli 78)

Hearts - Omonia 2-0 (Forrest 16, Spittal 23)

Jagiellonia - Petroclub 2-0 (Pululu 69, 72)

Larne - Shamrock Rovers 1-4 (Gallagher 48 / Burns 3, Kenny 24, Cosgrove 30-ag, Burke 54)

Panathinaikos - Chelsea 1-4 (Pellistri 69 / J. Felix 22, 55, Mudrik 49, Nkunku 59-11m)

Rapid - Noah 1-0 (Beljo 31)

St. Gallen - Fiorentina 2-4 (Mambimbi 23, Gortler 62 / Martinez 50, Ikone 54, 70, Gosens 90+4)