Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 02.12.15. | 22:36

Nogometaši Barcelone su očekivano i bez većih problema osigurali plasman u osminu finala španjolskog Kupa kralja.

Katalonci su bez najjače postave s uvjerljivih 6:1 pobijedili trećeligaša Villanovense. Nakon što u prvoj utakmici nije bilo golova, u uzvratu je zato sve nadoknađeno. Trener Barcelone Luis Enrique je protiv gostujućih amatera izveo rezervnu postavu i djecu iz La Masije koji su zabili čak šest pogodaka.

Poštedu su dobili Messi, Neymar, Suarez, Iniesta, naš Ivan Rakitić, Busquets, Pique, Alba, golmani Bravo i Ter Stegen. Priliku na golu je dobio treći golman katalonske momčadi Masip, Verlaelen, Mathieu, Bartra i Alves su bili u obrani, Mascherano je zaigrao na poziciji zadnjeg veznog, a ispred njega su se našli Samper i Adriano. U špici je udarni trojac bio Sandro Ramirez, El Haddadi i Cantalapiedra.

I Barcelonina djeca nisu razočarala. Pokazala su što znaju i mogu i koliko su naučili od majstora Messija, Neymara i Suareza.

Golijadu je bombom s 20 metara otvorio Alves u četvrtoj minuti za svoj prvi pogodak sezone, a potom su pravi show priredili El Haddadi i Ramirez koji su zajedno postigli pet pogodaka. A mrežu domaćina uspjeli su zatresti i domaćini - u 29. minuti je Juanfran zabio prekrasan pogodak s 20-ak metara.

Dodajmo da je Sporting Gijon u prvoj utakmici 1/16 finala našeg Alena Halilovića izgubio od Betisa s 2:0. Hrvatski veznjak koji je na posudbi iz Barcelone nije igrao za goste. B

Kup kralja, 1/16 finala rezultati:

Barcelona - Villanovense 6:1 (Alves 4', Ramirez 21', 31', 69', El Haddadi 51', 76'/Juanfran 29') prva utakmica 0:0
Almeria - Celta Vigo 1:3 (Pozo 44'/Aspas 16', 35', Guidetti 74')
Barakaldo - Valencia 1:3 (Arroyo 16'/Cancelo 19', Gaya 65', Parejo 90+1' 11m)
Betis - Gijon 2:0 (Vadillo 47', Vargas 90+2')
Llagostera - La Coruna 1:2 (Juanjo 22'/Cartabia 61', Riera 74')
Logrones - Sevilla 0:3 (Coke 12', Krohn-Dehli 37', Immobile 57')