Veliki napredak Hrvatske, Islanda i Walesa na novoj FIFA-inoj ljestvici

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 14.07.16. | 12:28

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je značajan napredak na novoj ljestvici FIFA-e za mjesec srpanj.

Izabranici Ante Čačića su s 27. mjesta skočili na 15. poziciju Međunarodne nogometne organizacije zahvaljujući dobrim nastupima na Europskom prvenstvu u Francuskoj. Podsjetimo, Hrvatska je pobijedila Tursku i Španjolsku i u skupini još remizirala s Češkom, a onda je u osmini finala izgubili od Portugala u produžecima.

Skok od 12 mjesta zabilježio je i senzacionalni sudionik četvrtfinala Eura Island koji je sada na 22. mjestu i to mu je najbolji plasman u povijesti.

Najviše ne napredovao Wales, koji je plasmanom u polufinale kontinentalne smotre skočio s 26. na 11. poziciju.

Novi europski prvak Portugal je s osmog napredovao na šesto mjesto. Domaćin Eura Francuska, koja je u finalu izgubila od Portugalaca bolja za deset mjesta i u srpnju je sedma reprezentacija svijeta.

Vodeća je i dalje Argentina, ispred Belgije, Kolumbije, Njemačke i osvajača Copa Americe, Čilea.