Vjeran Žganec Rogulja/PIXSELL
Vjeran Žganec Rogulja/PIXSELL

Ništa od pobjede za Uskrs, Splićani remijem ostali na drugom mjestu poravnati s Rijekom

pet. 18.04.25. | 17:00

Diallo isključen u 16. minuti, Vuk pogodio za Varaždin,, Livaja za izjednačenje i bod Hajduka u Varaždinu

Ništa od željene pobjede za uskršnji poklon navijačima, Hajduk je u dramatičnoj utakmici u Varaždinu uzeo samo bod. Poravnali su se Bijeli s Rijekom na vrhu poretka, ali ekipa s Rujevice ima još susret sa Istrom u subotnje večer u Puli. Splićani su od 16. minute igrali s igračem manje nakon isključenja nesmotrenog Dialla koji je udario Mitrevskog bez lopte na sredini igrališta. Vuk je u finišu prvog dijela zabio za vodstvo Varaždina, Livaja poravnao iz kaznenog udarca i to je bilo sve što je Hajduk uspio napraviti. Razočaranje rezultatom je razvidno, ali s obzirom da je Diallo napravio veliku glupost, zbog čega je momčad igrala gotovo kompletnu utakmicu sa igračem manjka, na kraju se Splićani moraju zadovoljiti i bodom. Međutim, Dinamo je došao na 'minus četiri', a Rijeka ima novu prigodu napraviti razliku na vrhu. Drugu utakmicu u nizu Hajduk je osvojio samo bod, gubi se šampionski korak, ali uvijek je važno kako će se ponašati konkurenti. U zadnjih šest kola Hajduk će morati gledati kako će Rijeka i Dinamo, koji se vratio u utrku za naslovom, osvajati bodove.

Dvoboj je krenuo prisilnom izmjenom, trener Varaždina, Nikola Šafarić u zadnji trenutak je s klupe u početni sastav povukao Marija Marinu umjesto Sierre Matteosa koji se ozljedio na zagrijavanju. Sjajan je dekor bio u Varaždinu, tribine je napunilo oko 10.000 navijača, prema procjenama, čak 7.000 gostujućih. Hajduk je zaprijetio u 6. minuti kada je loptu u prostor gurnuo Pukštas za Rusina koji je izašao sam pred Zeleniku, ali je pogodio lijevu vratnicu!

Oglas

Zaigraj odmah, Germania!


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

Prijelomni trenutak dvoboja dogodio se u 16. minuti kada je Mitrovski ostao ležati nakon dvoboju sa Diallom, a sudac Čulina otišao je na VAR monitor pogledati situaciju i nakon kratkog pregleda odlučio pokazati Diallu crveni karton zbog udaranja makedonskog napadača bez lopte. Diallo je rukom udario Mitrovskog u rebra, a Gattuso je odmah nakon isključenja iz igre povukao Rusina, a na poziciju lijevog beka poslao Melnjaka, Drugu utakmicu zaredom igrači Hajduka dobivaju crveni karton, nakon Lučića protiv Lokomotive, 'pocrvenio' je i Diallo protiv Varaždina. Isključenjem Dialla prešao je Hajduk u formaciju 4-4-1 sa isturenim Livajom. Varaždin je imao više loptu u nogama, mogao je bivši junior Hajduka, Luka Mamić u 31. minuti iz velike prigode zatresti mrežu sa sedam metara, ali njegov je udarac na putu prema mreži blokirao suigrač Antunović. Dominirao je Varaždin, ponovno je Antunović u akciji, neometan je šutirao glavom sa pet metara, ali neprecizno, pored vrata. Posjed lopte nakon isključenja je do poluvremena bio 76-24 za Varaždin, ali stadionom je odjekivala pjesma navijača Hajduka. Nakratko su se Splićani odhrvali napadima Varaždina, ali zakratko. Jer, u 42, minuti Varaždin je poveo 1-0. Marina je šutirao sa desne strane, kratko odbio Prpić do Vuka koji je desnom nogom sa sedam metara pogodio mrežu Hajduka. Prvijenac Mateja Vuka za Varaždin, ali i prvi pogodak 24-ogodišnjeg napadača u cijeloj sezoni. Kasnili su hajdukovci na drugo poluvrijeme, očito je Gattuso pričao sa igračia u svlačionici, i rezultat se vidio na terenu. Škaričić je već u 46. minuti startao na Livaju u svom kaznenom prostoru, pao je kapetan Hajduka i sudac Čulina pokazao je na bijelu točku. Ali, potom je otišao na VAR i potvrdio svoju odluku sa terena. Livaja je pogodio iz jedanaesterca za 1-1 u 50. minuti, a Hajduk je nastavio napadati.

Nakon izjednačenja Splićani su bili bolji protivnik, unatoč igraču manje na terenu. Ali i Varaždin je bio opasniji, u 72. minuti pored desne vratnice šutirao je Čuić, a četiri minute svih je iznenadio slobodni udarac Varaždina, Alić je sa velike udaljenosti, sa gotovo 30 metara, pogodio gredu Silićevog gola. Mamić je u 87. minuti ponovno testirao Silića, ali bez promjene rezultata. U petoj minuti sudačke nadoknade Livaja je asistirao Durdovu, obrani Zelenika za remi u Varaždinu.

Varaždin - Hajduk 1-1

Strijelci : 1-0 Vuk (42.), 1-1 Livaja (50,,11m)

Varaždin. Gradski stadion. Gledatelja :10.000. Sudac: Ante Čulina (Zagreb). Pomoćnici: Luka Pušić (Zagreb) i Dario Kolarević (Zagreb). Četvrti sudac: Patrik Kolarić (Čakovec). VAR: Fran Jović (Zagreb). AVAR: Ivan Vučković(Zagreb).  

VARAŽDIN (4-2-3-1): Zelenika – Maglica, Mladenovski, Škaričić (od 60.Barać), Boršić (od 74.Alić) – Duvnjak (od 46.Čuić), Marina – Mitrovski, Mamić, Vuk – Antunović. Trener: Nikola Šafarić.

HAJDUK (4-2-3-1): Silić – Hrgović (od 90+2.Skelin), Elez, Prpić, Diallo – Rakitić, Pukštas – Bamba (od 77.Brajković), Livaja, Šego (od 77.Durdov) – Rusin (od 16.Melnjak). Trener: Gennaro Gattuso.  

Žuti kartoni : Duvnjak, Škaričić, Čuić, Bamba.

Crveni karton : Diallo (16.)


Tagovi

Hrvatska nogometna ligaHNLHajdukNK VaraždinVaraždinNikola ŠafarićGennaro Gattuso

Ostale Vijesti