Tomić izbacio Čilića u drugom kolu Montreala

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 13.08.15. | 08:41

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije uspio izboriti osminu finala Masters turnira iz serije 1000 u kanadskom Montrealu.

Međugorca je u drugom kolu sa 6:3 i 6:4 za samo sat i 11 minuta igre izbacio 22-godišnji australski tenisač Bernard Tomić.

26. igrač svijeta ima jednu od boljih sezona u karijeri, dok se Čilić i daje bori s povratkom u pravu formu nakon problema s ramenom pa je tako Tomić lako stigao do prve pobjede u njihovom ukupno trećem okršaju na ATP Touru.

Čilić je loše krenuo u susret, već na startu je izgubio svoj prvi servis gem, Tomić je pobjegao na 3:0, pa i 4:1 i šesti nositelj Montreala nije uspio uhvatiti zaostatak. Iako je imao dvije break-prilike, nije ih hrvatski tenisač iskoristio i prva dionica je bila riješena.

U drugoj mu se čak nije niti pružila šansa za oduzimanje servisa protivniku, a on je izgubio servis u trećem gemu u kojem je imao 30:0, Tomić je poveo 3:1 i meč lako priveo kraju, iskoristivši prvu meč loptu.

Tomić će u osmini finala igrati protiv Tsonge, a dodajmo da će u osmini finala danas na teren naš jedini preostali predstavnik Ivo Karlović, koji u trećem kolu igrat protiv Francuza Chardyja, koji je u tri seta svladao Argentinca Mayera.