Švedski Elfsborg čeka Rijeku

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 01.08.24. | 20:59

Nakon 16 odigranih kola švedskog prvenstva nalazi na sedmom mjestu

Ako prođu rumunjskog drugoligaša Corvinul nogometaši Rijeke će u trećem pretkolu Europske lige igrati protiv švedskog predstavnika Elfsborga.

U drugom pretkolu ovog natjecanja Elfsborg je bio bolji od Šerifa iz Prinjestrovlja, predstavnika Moldove. Nakon minimalne 1-0 pobjede u gostima Šveđani su pred svojim navijačima slavili s 2-0. Prvi pogodak u uzvratu je postigao 19-godišnji Ganac Wolji Jalal Abdullai u prvoj akciji na susretu, u prvoj minuti. Drugi Ganac, Michael Baidoo, bio je koban po Šerif u 73. minuti kada je golom za 2-0 definitivno pogurnuo svoju momčad prema trećem pretkolu.

Za goste je od 69. minute zaigrao hrvatski nogometaš Roko Jureškin.

Elfsborg je u natjecateljskom ritmu budući da traje švedsko prvenstvo. Nakon 16 odigranih kola Elfsborg se nalazi na sedmom mjestu ljestvice tamošnjeg prvenstva.