Što znači odluka Gradskog ureda: Nema izvanredne Skupštine, potpisnici nemaju većinu, a Miroslav Rožić mogao bi biti najveći gubitnik!
Vrijeme Čitanja: 4min | pet. 27.01.23. | 18:30
Iako odlukom Gradskog ureda za opću upravu nije riješena situacija u Dinamu i sigurno nas idućih tjedana očekuje još svakakvim smicalica, neke stvari su jasne; blitzkrieg Zdravka Mamića nije uspio, a o novom klupskom vodstvu odlučivat će redovna, a ne izvanredna Skupština. Ali, karte se sad drugačije miješaju
Gradski ured za opću upravu i imovinsko-pravne poslove grada Zagreba, nakon što je obavio nadzor nad GNK Dinamo, a nastavno na "Prijavu nepravilnosti u slučaju povrede statuta ili drugog općeg akta GNK Dinamo" podnesenu od strane članova Kluba i člana Skupštine Kluba donio je neke odluke koje su priču oko borbe za vlast u klubu usmjerile u jedra struje Mirka Barišića i Krešimira Antolića. Dakle, spomenuti Gradski ured potvrdio je da je Izvršni odbor taj koji imenuje i razrješuje članove Uprave te je po tome Krešimir Antolić i dalje formalno legitimni član Uprave. također, čak 10 novih članova Skupštine koji su glasali na toj Skupštini, od kojih njih šest za smjenu Krešimira Antollića, nije bilo pravilno verificirano i njihovi se glasovi ne uzimaju u obzir. Što to točno znači?
Prvo i osnovno, puč koji je htio napraviti Zdravko Mamić svojevrsnim blitzkrigeom nije uspio. Što, naravno, ne znači da neće uspjeti na idućoj Skupštini u ožujku, jer zadnjih se tjedana dalo razabrati da još u tom tijelu ima većinu. Međutim, ovaj prvi udar nije mu uspio, a nakon odluke Gradskog ureda karte se nešto drugačije miješaju. Jer, s obzirom da šest potpisnika zahtjeva za izvanrednom Skupštinom nije bilo verificirano, na tom popisu više nema 45 nego 39 valjanih potpisa. Što je manje od polovice, dakle, izvanredne Skupštine neće biti. Opet, nije ni ta izvanredna Skupština sama po sebi bila nešto krucijalno, jer ionako se u istom razdoblju, nekoliko dana prije ili poslije treba održati redovna Skupština, koja je također izborna. No, potpisi za izvanrednom Skupštinom bili su određeno pokazivanje mišića, koje je moglo donijeti još glasova i pristaša toj struji među onima koji su još uvijek neodlučni. Više su ti potpisi imali neki psihološki efekt nego stvarni kad je u pitanju konačan izbor za klupska tijela. Sad bi se priča mogla okrenuti, možda oni neodlučni izaberu stranu Barišića i Antolića, moižda prijeđu i neki iz suprotnog tabora ako osjete da su izigrani i da im očekivanja nisu ispunjena. Isto tako, mnogi ovo mogu shvatiti i kao poruku da Barišić i Antolić imaju podršku politiku pa će se i time voditi kad će glasati.
Dinamo - Lokomotiva
Kompletnu ponudu za utakmicu 19. kola HNL-a koja se igra u subotu u 17.10 na stadionu u Maksimiru pronađite ovdje:
(1.25) Dinamo (5.80) Lokomotiva (12.00)
ODIGRAJ ODMAH!
Svašta je moguće, nitko ne kaže da Mamićevi simpatizeri neće opet imati većinu i provesti svoje naume, nipošto to ne treba isključiti ali svaki će glas biti važan, u to nema sumnje. Isto tako, teoretski mogu biti predloženi i drugi kandidati za ulazak u Skupštinu. Osam povjerenika ulazi po 'defaultu', oni koji imaju najveći broj članova, a taj se broj računa između dviju redovnih Skupština. Znači, između one u prosincu i ove koja slijedi u ožujku!? Mogao bi se taj redoslijed na ljestvici povjerenika također promijeniti! Uglavnom, bit će tu još natezanja, ne sumnjamo da će biti i još prljavog rublja, sve do sjednice Skupštine, gledat ćemo predizbornu kampanju u filmskom obliku. No, zato bismo već i prije te Skupštine mogli dobiti najvećeg gubitnika čitave ove priče, a to bi mogao biti Miroslav Rožić.
Jer, predsjednik Nadzornog odbora bio je taj koji je organizirao presice i, prema odluci Gradskog ureda, pogrešno tumačio Statut, optuživši Izvršni odbor da je postupio portivno Statutu kad nije želio provesti odluku Skupštine o smjeni Krešimira Antolića. Na neki je način sam Rožić izazvao 'pravničku krizu' u klubu, uvjeravao javnost da Antolić mora otići, a ispada da je bio u krivu. Tako je presudio spomenuti Ured. Rožić je jedan od idejnih začetnika cijele priče i važan član 'promamićevske' struje, koji bi mogao vrlo lako ostati bez svoje funkcije, time i određene moći u klubu. Naime, Skupština je ta koja razrješuje Nadzorni odbor, međutim, postoji jedna caka. Član i predsjednik NO-a može biti samo netko tko je član kluba, a iz članstva kluba svakoga može izbaciti - Izvršni odbor. Izbacivanjem iz članstva Rožić više ne bi mogao biti član NO-a, a na tu bi odluku imao pravo žalbe. Nadzornom odboru koji do Skupštine možda i ne bi postojao! A Izvršni odbor bio je dosad na, tijesnom većinom, na strani Barišića i Antolića.
Kao što vidimo puno je tu još detalja, pravnih formulacija koje će utjecati na to tko će voditi Dinamo u skoroj budućnosti, no, ono što je od danas jasno, Dinamova Uprava i predsjednik do Skupštine imaju legitimitet i legalitet.