Luka stanzl/PIXSELL

Spektakl na Maksimiru, Osijek zabio četiri komada i šokirao Dinamo!

ned. 27.10.24. | 17:50

Fantastičan derbi odigran je u Zagrebu, a na koncu je prvak Hrvatske morao stisnuti ruku gostima i čestitati im na pobjedi

U derbi susretu 11. kola HNL-a nogometaši Osijeka su na maksimirskom stadionu iznenadili i pobijedili aktualnog prvaka Dinamo s 4-2 (2-1).

Za Dinamo je to bio treći ligaški poraz u sezoni. Treći je Dinamo na ljestvici i ima bod manje od Rijeke, odnosno, sedam manje od vodećeg Hajduka. Osječani su se bodovno izjednačili s Varaždinom koji je četvrti. Osijek je dobio petu od posljednjih šest prvenstvenih utakmica.

Dinamo je poveo u 18. minuti golom Marka Pjace, ali je do odmora Osijek okrenuo rezultat na svoju stranu. Strijelci su bili Arnel Jakupović u 22. i Roko Jurišić u 40. minuti. Novi gol je Pjaca zabio u 52. minuti, tada za 2-2, ali su opet uslijedila dva gola Osijeka. Hernani je u 54. postigao pogodak za 3-2, dok je Jakupović realizirao jedanaesterac u 88. minuti za 4-2.

Dinamo - Osijek 2-4

Stadion: Maksimir, Zagreb. Gledatelja: 13.847

Strijelci: 1-0 Pjaca (18., Pierre-Gabriel), 1-1 Jakupović (23., Hernani), 1-2 Jurišić (41., Cvijanović), 2-2 Pjaca (51.), 2-3 Hernani (53.), 2-4 Jakupović 11m (88.)

Žuti kartoni: Mišić, Bernauer (Dinamo), Omerović (Osijek)

Glavni sudac: Patrik Kolarić (Čakovec), pomoćnici: Alen Jakšić (Split) i Luka Pajić (Rijeka), VAR: Ivan Bebek (Rijeka), AVAR: Antonio Melnjak (Rijeka)

Dinamo (3-5-2): Nevistić - Mmaee, Bernauer, Torrente - Pierre-Gabriel (od 46. Špikić), Mišić (od 67. Ademi), Sučić, Baturina (od 67. Rog), Hoxha (od 88. Stojković) - Kulenović (od 67. Petković), Pjaca

Osijek (3-5-2): Malenica - Cvijanović (od 69. Bukvić), Hasić, Jelenić, Jurišić - Soldo, Jugović (od 80. Mikolčić), Dantas - Omerović, Jakupović, Hernani (od 65. Pušić)