Matija Habljak/PIXSELL

Šotiček zabio treći pogodak u dresu Basela, Shaqiri zvijezda večeri

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 26.10.24. | 20:51

Mladi Hrvat ponovno je iskoristio minutažu

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Marin Šotiček bio je strijelac šestog gola u 6-0 (3-0) gostujućoj pobjedi Basela protiv Winterthura u susretu 11. kola švicarskog prvenstva.

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Šotiček, koji je u igru ušao u 62. minuti pri vodstvu 5-0, postigao je posljednji gol na utakmici u 74. minuti. To mu je drugi ovosezonski prvenstveni pogodak, a ukupno treći u dresu Basela.

Zvijezda večeri bio je švicarski veteran Xherdan Shaqiri koji je bio strijelac trećeg, ali i asistent za prvi, drugi i četvrti gol svoje momčadi. Asistirao je Kevinu Carlosu (9), Traoreu (25) i Baru (48), a zabio je u 34. minuti. Usto je Kapino u 58. bio strijelac autogola.

Basel je sada treći sa 19 bodova, dva manje od vodećeg Zuricha, a jedan manje od drugog Servettea koji imaju po utakmicu manje. Winterthur je zadnji sa sedam bodova.