Fifa.com
Fifa.com

Selecao na mlazni pogon: Skupinu završili s 27 postignutih pogodaka

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 20.09.24. | 16:35

Brazilska reprezentacija u futsalu osvojila je skupinu B s maksimalnim učinkom i gol-razlikom 27-2...

Brazil je osvojio 'našu' skupinu B i potvrdio status najvećeg favorita Svjetskog prvenstva u futsalu. Nakon što je Futsal Selecao pobijedio Kubu s 10-0, potom i Hrvatsku s 8-1, Brazil je danas u izravnom dvoboju za prvo mjesto nadigrao Tajland 9-1. Brazilci su, dakle, u tri utakmice zabili 27, a primili samo dva gola. Brazil prosječno zabija devet golova po utakmici...

Dvoboj protiv Tajlanda bio je jednosmjerna ulica. Marcel je zabio u 6. za vodstvo Selecaa, a Felipe Valerio udvostručio je prednost na isteku 10. minute. U posljednjoj minuti prvog dijela tajlandski pivot Muhammad Osamanmusa smanjio je na 1-2, no već u idućem napadu Marcel poentira drugi put na utakmici za 3-1.

U prve četiri minute nastavka Pito i Marlon zabili su za nedostižnih 5-1. Do kraja utakmice Tajlanđani su zabili autogol, a golove su još postizali Pito (drugi put), Marcel (treći put) i Ferrao.

Brazil će kao osvajač skupine u osmini finala igrati protiv neke od trećeplasiranih reprezentacija iz skupina A, C i D.

brazilska futsal reprezentacijaFutsalsvjetsko prvenstvo u futsaluSvjetsko prvenstvo u futsalu 2024