Marko Lukunic/Davor Javorovic/Pixsell
Marko Lukunic/Davor Javorovic/Pixsell

SASTAVI (Lokomotiva - Vukovar 1991): Mladi Slovenac počinje utakmicu, Schifo s minimalnim korekcijama momčadi iz 1. NL

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 01.08.25. | 18:30

Evo kojih će 22 igrača otvoriti domaće nogometno prvenstvo

Konačno smo dočekali i početak domaćeg nogometnog prvenstva. Lokomotiva će na Maksimiru ugostiti novopečenog prvoligaša, Vukovar 1991.

Veliki makeover doživjela je momčad s Kajzerice, koja ima novog trenera, a kostur momčadi se bitno promijenio. Nema više Fetaija, Smakaja, Vrbančića, Andrića... Svake je sezone tako, a vidjet ćemo kako će u tome plivati Nikica Jelavić i hoće li biti uspješan kao Silvijo Čabraja. Vukovarci su nepoznanica svima, pa ni od njih ne znamo što očekivati, ali svakako će i to biti drugačija momčad od one koja je srušila Opatiju i ušla u elitni rang. Vidjet ćemo kako će se ovdje provesti.

Evo za koje su se početne postave odlučili treneri:

Lokomotiva (3-4-2-1): Posavec – Diop, Kolinger, Leovac – Šitum, Subotić, Antolić, Pajač – Stojaković, Krivak – Vuković. Trener: Nikica Jelavić.

Vukovar 1991 (4-2-3-1): Đaković – Tabinas, Henning, Tadić, Tičinović – Biljan, Koeberle – Gastaldelo, Gonzalez, Banovec – Knöll. Trener: Gordon Schildenfeld.

Pravdu na ovom susretu dijelit će Duje Strukan iz Splita. U tome će mu pomoći sumještanin Alen Jakšić i Marjan Tomas iz Vladislavaca. Četvrti sudac bit će Oliver Romić iz Osijeka, a u VAR sobi je slavonska kombinacija: Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca i Luka Kurtović iz Osijeka.


HNL, 1. kolo

Petak, 1. kolovoza:

Lokomotiva – Vukovar 1991 1-0

Subota, 2. kolovoza

Osijek – Dinamo, 21.00

Nedjelja, 3. kolovoza

Rijeka – Slaven Belupo, 18.45

Hajduk – Istra 1961, 21.00

Ponedjeljak, 4. kolovoza

Varaždin – Gorica, 20.00

ODIGRAJ ODMAH!


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.


Tagovi

NK LokomotivaVukovar 1991Gordon SchildenfeldNikica JelavićHrvatska nogometna ligaHNL

Ostale Vijesti