EXPA/ Thomas Haumer/EXPA

Red Bull Salzburg svladao bečku Austriju, remi Belje i Ljubičića

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 28.09.24. | 19:39

Dinamo će protiv Salzburga igrati u trećem kolu, 23. studenog

Skorašnji suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, austrijski RB Salzburg porazio je bečku Austriju s 2-0 u susretu osmog kola nacionalnog prvenstva.

Oba gola zabio je Oscar Gloukh, prvog iz kaznenog udarca u 10. minuti, a drugog u 88. minuti.

Dinamo će protiv Salzburga igrati u trećem kolu, 23. studenog. Prije toga "Modre" u srijedu, 2. listopada na stadionu Maksimir čeka dvoboj protiv Monaca. Hrvatski prvak će u Ligi prvaka još igrati i protiv Slovana iz Bratislave, Borussije Dortmund, Celtica, Arsenala i Milana. Podsjetimo, Dinamo je nastup u elitnom natjecanju otvorio 2-9 porazom u Münchenu od Bayerna.

U subotu je nastupio i aktualni austrijski prvak Sturm koji je na gostovanju pobijedio BW Linz s 2-1.

Mika Biereth (18) i Otar Kiteišvili (71) su zabili za goste, dok je strijelac za Linz bio Thomas Goiginger u 33. minuti. Luka Zvonarek je za Sturm igrao od 72. minute.

Rapid i LASK su remizirali 1-1.

Guido Burgstaller je doveo Rapid u prednost u 27. minutu, a izjednačio je Robert Žulj u početkom, nastavka.

Dion Drena Beljo je odigrao do 80. minute za Rapid, dok je Marin Ljubičić na suprotnoj strani igrao do 70. minute.

Na ljestvici vodi Sturm sa 16 bodova, Rapid ima 15, a Wolfsberger, RB Salzburg i BW Linz po 13 bodova.

Austrijska BundesligaRed Bull SalzburgAustria BečDion Drena BeljoRapid BečLASK LinzMarin Ljubičić