
Prije tri godine igrao je za Hajduk, a sljedeću sezonu dočekuje u četvrtoj španjolskoj ligi
Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 21.05.20. | 13:31
Iako su bili blizu promocije, to se ipak neće dogoditi.
Sjećate li se Ignacija Nacha Maganta?
Ovaj 28-godišnji Španjolac u ljeto 2016. stigao je u redove splitskog Hajduka kao slobodan igrač nakon što mu je istekao ugovor u LA Galaxyju.
U HNL-u se zadržao nešto manje od godinu dana te je za to vrijeme uspio skupiti svega devet nastupa u dresu Bilih (ukupno 153 minute).
Nakon hrvatske avanture Maganto se vratio u Španjolsku gdje je igrao za Sanse i Alcobendas, da bi se na početku ove sezone priključio četvrtoligašu Union Adarveu.
Klub koji se trenutno nalazi u četvrtoj ligi angažirao je bivšeg igrača Hajduka kako bi im pomogao ući u rang više. Iako su bili na dobrom putu te su u trenutku prekida prvenstva bili druga momčad u Skupini 7 Trecera lige, klub će se ipak i dogodine natjecati u istom rangu budući da je španjolsi nogometni savez odlučio prekinuti sva natjecanja u nižim ligama.
Maganto, koji je u HNL-u samo jednu utakmicu započeo od prve minute (Hajduk-Rijeka 2:4), mogao bi tako treću godinu u nizu provesti u nižem rangu španjolskog nogometa. Iako je svoje najbolje igračke dane proveo u LA Galaxyju gdje je, između ostalog, postao jako dobar prijatelj sa Stevenom Gerrardom, Maganto nikako nije uspio ostvariti svoj puni potencijal iako je u veoma dobroj ligi kao što je MLS upisao 20 nastupa i dva pogotka.
(Foto: Pixsell)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Basket 3x3
Baseball
Stolni Tenis
Mali Nogomet
Counter Strike
Snooker
eNogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.