Instagram/standard_rscl

Preporod po odlasku u Liege: Šutalo zabio, Standard slavio

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 20.10.24. | 22:41

Hrvatski stoper nastavlja sa sjajnim partijama za novi klub

Nogometaši Standarda iz Liegea, koje vodi hrvatski trener Ivan Leko, svladali su na domaćem terenu Charleroi 2-1 u susretu 11. kola belgijskog prvenstva.

Standard je ključni korak prema slavlju napravio krajem prvog poluvremena kada je postigao oba pogotka. Prvo je u 40. minuti Eckert Ayensa zabio za 1-0, dok je u petoj minuti nadoknade prvog dijela hrvatski obrambeni igrač Boško Šutalo bio strijelac za 2-0. Bio je to premijerni pogodak donedavnog igrača zagrebačkog Dinama za belgijskog prvoligaša. U nastavku utakmice tek je Mbenza smanjio i postavio konačnih 2-1 za domaći sastav.

U udarnoj momčadi Standarda su bili Šutalo i Marko Bulat, s tim da je Leko zamijenio Bulata u 89. minuti.

Na ljestvici vodi Genk s 25 bodova, dok pet manje ima drugoplasirani Antwerpen. Standard je na devetom mjestu i ima 15 bodova.