REUTERS/David W Cerny

Portugal iskoristio veliki kiks Španjolaca i preuzeo vrh skupine (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 24.09.22. | 22:54

U zadnjem kolu će o prvom mjestu odlučivati Portugal i Španjolska

Ukoliko prođe u doigravanje Lige nacija, hrvatska nogometna reprezentacija zna da će za protivnika imati Portugal ili Španjolsku, koji će u zadnjem kolu u bRagi odlučivati o putniku u doigravanje. Cristiano Ronaldo i društvo su večeras u praškoj Fortuna Areni s 4:0 svladali Češku i na taj način iskoristili kiks Španjolske koja je pred svojim navijačima izgubila od Švicarske 2:1 i uoči zadnjeg kola ima težak zadatak pred svojim navijačima

Portugal je poveo preko Dalota u 33. minuti, a prije konca prvog poluvremena je Bruno Fernandes povisio na 2:0 na asist Ruija.

Zatim su se još prije kraja uvodnih 45 minuta Česi imali prilike vratiti u utakmicu, ali je Shick promašio kazneni udarac.

U nastavku je Dalotu trebalo tek sedam minuta da postigne novi pogodak, ovaj put na asist Fernandesa, a konačnih 4:0 postavio je Diogo Jota na dodavanje Cristiana Ronalda.

Golove pogledajte OVDJE

A u utakmici je i nastradao Cristiano Ronaldo, koji je imao gadan sudar s golmanom Vaclikom.

Sudar pogledajte OVDJE

Švicarska je, dakle, iznenadila domaćina Španjolsku i slavila golovima Akanjija i Embola, dok je počasni gol za španjolsku reprezentaciju zabio Alba. (pz)