Davor Javorovic/PIXSELL

Osječanke u Ligi prvakinja s 2-0 pobijedile Spartak

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 04.09.24. | 19:36

Izabela Lojna zabila je oba pogotka

Nogometašice Osijeka, aktualne hrvatske prvakinje, pobjedom su otvorile mini kvalifikacijski turnir Lige prvakinja, na domaćem terenu su svladale slovački Spartak Myjavu s 2-0 (0-0).

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Osječanke su domaćin kvalifikacijskom turniru te su ovom pobjedom preskočile polufinale. U subotnjem finalu, koje se igra u 17 sati, igrat će protiv irskog Peamount Uniteda koji je u polufinalu pobijedio bjeloruski Dinamo BGU s 2-1 nakon produžetaka. Pobjednik finalnog susreta nastavlja kvalifikacije u Ligi prvakinja.

Nakon što je Lorena Balić promašila tri sjajne prilike u prvom poluvremenu, hrvatske prvakinje su slomile Slovakinje početkom drugog dijela. Učinila je to Izabela Lojna s dva pogotka, u 49. i 53. minuti, čime je dvoboj bio riješen.