Borna Jakšić/PIXSELL

Osijek dočekao azerbajdžansku Ziru

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 01.08.24. | 23:14

Bijelo-plavi će 8. kolovoza biti domaćin na Opus Areni u prvom ogledu 3. pretkola Konferencijske lige, uzvrat je sedam dana kasnije

U trećem pretkolu nogometne Konferencijske lige Osijek će igrati protiv azerbajdžanske Zire koja je u drugom pretkolu prošla slovački DAC iz Dunajske Strede.

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Zira je bila bolja od DAC-a s ukupnih 6-1. Puno toga je klub iz Azerbajdžana obavio u prvom, domaćem ogledu, u kojem je slavio 4-0. Pobijedio je i u uzvratu, u gostima, bilo je 2-1.

Brazilski nogometaš Raphael Uzig doveo je Ziru u vodstvo u 25. minuti, dok je Alex Mendez u 40. postigao jedini pogodak za DAC u ova dva dvoboja. Francuz Yapi je početkom drugog dijela pocrvenio te je domaćin do kraja igrao s desetoricom, a pogodak za pobjedu Zire postigao je Alijev u 57. minuti iz jedanaesterca.

Hrvatski nogometaš Ivan Dolček nije zaigrao za DAC u ovom susretu.

Osijek će 8. kolovoza biti domaćin Ziri na Opus Areni u prvom ogledu 3. pretkola Konferencijske lige.