Reuters

Osam golova na otvaranu Zweite: HSV svladao Schalke 04!

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 28.07.23. | 22:20

Dva njemačka velikana nadaju se povratku u Bundesligu.

Da će HSV i Schalke 04 biti ponajveći kandidati za povratak u Bundesligu potvrdilo je današnje otvaranje drugog ranga njemačkog nogometa u kojem je domaćin HSV, u utakmici punoj preokreta, svladao Schalke 04 s 5-3! Robert Nesta Glatzel doveo je domaćine u vodstvo u 17., a Schalke je do odmora proekrenuo pogocima Assana Ouedraogoa u 22. i Thomasa Ouwejana u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Laszlo Benz golovima u 56. i 60. minuti dovodi HSV do nove prednosti, ali već šest minuta kasnije Simon Terodde, koji je asistirao za prva dva pogotka Rudara, poentira za 3-3.

Svega pet minuta kasnije Ibrahima Cisse zaradio je drugi žuti karton, te je Schalke posljednjih 20 minuta morao igrati s igračem manje. Brojčanu prednosti iskoristio je Glatzel u prvoj minuti sudačke nadoknade te svojim drugim pogotkom na utakmici (uz jednu asistenciju) donosi HSV-u prednost. Potvrdu velike pobjede na otvaranju sezone HSV-u je donio Jean Luc Dompe u devetoj minuti sudačke nadoknade.!

U drugom kolu HSV gostuje kod Karslruhera, a Schalke u Gelsenkirchenu dočekuje Kaiserslautern.