Olimpija dominirala, ali nije slavila u velikom derbiju

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 25.08.24. | 20:24

Zmajčeki i dalje ne znaju za poraz u tekućoj sezoni.

U derbiju 6. kola slovenske Prve lige Maribor i Olimpija remizirali su na Ljudskom vrtu (1-1). Ovim remijem Olimpija je ostala na drugom mjestu s istim brojem bodova kao Koper i Mura (12), a Maribor je peti s devet bodova, ali i utakmicom manje. Olimpija još uvijek nije izgubila u tekućoj sezoni.

Sve najbitnije na utakmici dogodilo se u prvom poluvremenu. Raul Florucz, bivši igrač Lokomotive, u 17. minuti propustio je realizirati jedanaesterac, a to je iskoristio Žiga Repaš koji u 26. poentira za vodstvo Viola. No, Olimpija je devet minuta kasnije stigla do, ispostavilo se, konačnih 1-1. Zabio je Justas Lasickas na dodavanje Hrvata Ivana Durdova.

Olimpija je dominirala većim dijelom utakmice, ali nije uspjela stići do pobjede i tako se dodatno napuniti samopouzdanjem pred uzvratnu utakmicu playoffa Konferencijske lige koju u četvrtak igraju u Ljubljani protiv Rijeke.