REUTERS/Lisa Leutner

Odigrane sve prve utakmice playoffa Lige prvaka

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 21.08.24. | 22:47

Dinamo uzvrat dočekuje s najuvjerljivijom prednosti.

Nakon što su Dinamo nad Qarabagom (3-0), Bodo/Glimt nad Zvezdom (2-1) i Lille nad Slavijom (2-0) sinoć upisali domaće pobjede u prvim utakmicama playoffa Lige prvaka, danas su puno uspješniji bili gosti. Red Bull Salzburg slavio je kod Dinamo Kijeva s 2-0, a s istim rezultatom Sparta je nadvisila Malmo u Švedskoj. Slovan iz Bratislave remizirao je kod Midtjyllanda (1-1), a jedinu domaću pobjedu upisali su Young Boysi u Bernu u jednoj ludoj utakmici protiv Galatasaraya. YB je vodio 2-0 (J. Monteiro 3. i 45.+4.), Galata se vratio na 2-2 (M. Batshuayi 66., i 72.), ali je Filip Ugrinić donio Švicarcima pobjedu golom u 86. iz penala. Gosti su dvoboj završili s igračem manje (Bardakaci, 84., drugi žuti karton i skrivljeni penal..

U 1-1 remiju Slovana kod Midtjyllanda (Chilufya 79./ Blackman 59.) 81. minutu odigrao je Marko Tolić i zaradio prolaznu ocjenu. U 2-0 pobjedi Red Bull Salzburga u Lubinu protiv Dinama K. mladi hrvatski talent Oliver Lukić (17) upisao je svoj debi u prvoj momčadi Bikova (zadnjih 21 minutu). Salzburg je svladao Dinamo golovima Nenea u 29. i Kjaergaarda u 50.

Sparta Prag u Švedskoj je iznenadila Malmo (2-0) autogolom Larsena i golom Rynesa u 89.

Uzvrati se igraju idući utorak i srijedu.