Foto: Robert Matić/ Hajduk.hr
Foto: Robert Matić/ Hajduk.hr

Novi posao na Poljudu: Za Hajduk potpisao španjolski veznjak

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 28.06.26. | 19:46

Klub je na službenim stranicama objavio dolazak španjolskog veznjaka Alberta del Morala.

Viceprvak Hrvatske, splitski Hajduk, nastavlja s ulaznim transferima za novu sezonu. Klub prolazi kroz brojne promjene i izazove, ali na tržištu ne miruju.

Klub je na službenim stranicama objavio dolazak španjolskog veznjaka Alberta del Morala.

Del Moral je rođen 20. srpnja 2000. godine u Villacanasu u Španjolskoj. Karijeru je započeo u mlađim kategorijama Union Adarvea i CD Villacanasa da bi 2017. godine prešao u akademiju Cordobe za koju je ostvario seniorski debi, najprije kroz drugu momčad, a zatim je u sezoni 2020/2021 prešao u prvu momčad. U istoj sezoni prešao je u Villarreal gdje je nastupa za drugu momčad, a seniorski debi upisao je 2022. godine. Za Cordobu je odigrao ukupno 47 službenih utakmica, dok je za drugu momčad Villarreala nastupio 97 puta.

Sportski direktor Robert Graf predstavio je novo pojačanje:

"Zadovoljstvo nam je što se Alberto del Moral priključio našoj momčadi. Riječ je o vrlo discipliniranom i taktički potkovanom igraču s izraženim obrambenim kvalitetama. Profil je igrača koji će nam donijeti intenzitet i balansu u sredini terena. U njemu dobivamo iskustvo, profesionalizam te raznovrsnost u različitim taktičkim pristupima. Trenutačno je u fazi gdje će mu trebati malo vremena kako bi dosegao punu formu i idealno stanje, ali uvjereni smo da će postati vrlo važan igrač u sezoni koja je pred nama."

Novi broj 20 Hajduka ima samo riječi hvale o klubu i gradu:

"Prvi dojmovi su jako dobri, osjeća se da je Hajduk veliki klub, jedva čekam upoznati ljude i nositi ovaj dres. Došao sam se tu dokazati i postati član Hajdukove obitelji. Gledao sam neke utakmice, upoznali smo se s određenim stvarima, razgovarao sam s ljudima iz kluba i iskreno sam oduševljen od prve minute. Zato sam se odlučio doći ovdje, sretan sam što mogu pomoći momčadi i stručnom stožeru. Obično igram na poziciju zadnjeg veznog, ali dostupan sam za sve što trener traži od mene."


Tagovi

Alberto del Moral HajdukHrvatska nogometna ligatransferiLjetni prijelazni rok 2026.

Sljedeća vijest