REUTERS/Susana Vera

Nogometašice Barcelone osvojile Ligu prvaka, zabile aktualna vlasnica Zlatne lopte i rekorderka po osvojenim Zlatnim loptama

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 25.05.24. | 20:03

Lavice su se borile, ali bile su nemoćne.

Na krilima aktualne vlasnice Zlatne lopte Aitane Bonmatí (63.) te rekordne osvajačice (2) Zlatne lopte Alexie Putellas (90+5.), nogometašice Barcelone osvojile su žensku Ligu prvaka protiv Lyona (2-0).

Finale se odigralo pred sjajno ispunjenim tribinama Estadio de San Mamés, inače doma Athletic Bilbaa, a Katalonke su na kraju opravdale ulogu velikih favoritkinja.

Nogometašice Barcelone osvojivši Ligu prvaka kompletirale su četvertostruku krunu budući da su prethodno osvojile Kup, prvenstvo i Superkup.

Nogometašice Barcelone da bi došle do finala prehodno su morale svladati Bran Kvinner te Chelsea, dok su nogometašice Lyona bile bolje od nogometašica PSG-a i Benfice.

Lyon je najtrofejnijih klub ženske Lige prvaka s osam naslova, dok je za nogometašice Barcelone ovo bio treći naslov prvakinja. (G)