Nevjerojatan uspjeh Chapecoensea! Godinu dana nakon stravične tragedije izborili Copa Libertadores (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 03.12.17. | 22:18

Veliki Chapecoense!

Nevjerojatan uspjeh ostvarili su nogometaši Chapecoensea. Samo godinu dana nakon stravične nesreće u kojoj je poginulo većina prvotimaca kluba, ovaj brazilski klub je osvojio osmo mjesto u brazilskoj Serie A i tako izborio kvalifikacija za Copu Libertadores. Tome im je pomogla i momčad Gremija koja je osvojila ovogodišnju Copu Libertadores pa je i Chapecoense kao osma momčad dobila pravo nastupa u ovom natjecanju sljedeće godine.

Chapecoense je do velikog uspjeha došao u 5. minuti sudačke nadoknade utakmice protiv Coritibe. Tada je gol za 2:1 postigao Tulio de Melo, jedan od rijetkih igrača Chapecoensea koji igra u klubu jer su nakon nesreće svi brazilski klubovi pomogli svojim rivalima i poslali im igrače na posudbu.

Današnja utakmica nije dobro počela za Chapecoense jer je Coritiba povela u 15. minuti golom Clebera. Do izjednačenja se došlo u 37. minuti kada je Elicarlos postigao autogol, a De Melo je donio veliko slavlje svojim suigračima i navijačima.