Srećko Niketić/Pixsell
Srećko Niketić/Pixsell

Na Drosini je sve počelo, Dinamo ne želi nove probleme. Zajc prva žrtva poraza, Kovačević na još jednom testu

Vrijeme Čitanja: 4min | sub. 29.08.26. | 08:00

Dolazak Zvonimira Bobana na sastanak u Pulu jasna je poruka da se Modri nalaze na 'klimavom tlu'. Jer, svi još pamte kakav je potres izazvao lanjski poraz na istom stadionu

Kad kažete da Dinamo dolazi na pulski stadion Aldo Drosina (subota, 18.30 sati) to je uvijek znak da nas čeka nešto uzbudljivo. Tamo je svojedobno pao Fabio Cannavaro, tamo je prošle godine nakon proaza 2-1 po rubu hodao i Mario Kovačević, a ovaj Dinamo zapao u najveću krizu. Sjećamo se, trajao je sastanak u Dinamovoj svlačionici sat vremena, pričali su svi sa svima, tražili izlaz, razglabalo se i o tome treba li Kovačević ostati na klupi. Zvonimir Boban tada je prelomio, podigao palac za Kovačevića, razgovori u svlačionici donijeli su pomak i Dinamo je iz krize počeo kliziti prema izlazu. Bio je to i zadnji poraz Modrih u HNL-u, nakon toga zaredali su Dinamovi igrači s 26 utakmica bez poraza!

No, zato je ovaj dolazak na Drosinu opet pod povećalom. Dinamo je u srijedu ispao od Vikinga u Ligi prvaka, razočaranje je veliko, kritike 'sukljaju' po Mariju Kovačeviću, igračima, ali i Zvonimiru Bobanu i sportskoj politici kluba, koja je ovog ljeta ipak zakazala. Boban nije bio u Norveškoj, ali je došao u Pulu, razgovarao s igračima i trenerom. Nije to novost, Boban dolazi nerijetko u svlačionicu i na treninge, ali sad je potegnuo do Pule, što jasno pokazuje da je Dinamo na 'klimavom tlu'. Porazi poput ovog u Norveškoj mogu pokrenuti lavinu, a znajući kakav je potres izazvao baš taj poraz na Drosini, Boban želi preduhitriti bilokakve probleme. K tome, sad je i kraj prijelaznog roka, neki bi igrači u zadnji tren mogli i otići, sve to može donijeti dodatnu nervozu, a u Maksimiru ne žele probleme, već povratak pobjedama. Ili ostanak u ovom velikom nizu. Važna utakmica za Dinamo, sigurno.

"S Istrom nije lagano. Došli smo direktno iz Norveške u Pulu da se što manje trošimo, spremamo se ozbiljno. Meni su Puljani jako zanimljivi, imaju opasnih, mladih igrača naprijed, ali bit ćemo mi dobri. Imamo široki kadar, vidjet ćemo tko će početi. Zajc ima problema, ta podloga je u Norveškoj bila nezgodna, a ostali su OK. Vidjet ćemo nakon treninga tko će igrati.", kazao je Mario Kovačević, koji će na Drosini biti na novom testu. Mora napraviti sve da momčad ne upadne u probleme i ne krene u krivom smjeru. Sigurno će Dinamov trener malo rotirati momčad, očekujemo posebno promjene u obrani, Galešić i Radeljić trebali bi dobiti prednost na stoperskim pozicijama, mogao bi se u prvih 11 vratiti Oršić. Međutim, spomenuo je i Zajca. Slovenac bi mogao bi biti prva 'žrtva' Dinamova europskog posrtaja i završiti na klupi. Da, u pitanju su i mali fizički problemi pa se očekuje da dobije poštedu, no, nije tajna da su u Dinamu već neko vrijeme nezadovoljni formom popularnog Mihe, da još nije na razini prošle sezone! Vidjelo se i u Norveškoj a i ranije, nedostaje njegov doprinos na terenu i zato ne treba čuditi ako će Zajc u idućim utakmicama i češće biti na klupi. No, to su ti 'testovi' za Kovačevića, kakve će poteze vući da podigne momčad, da neke bitne igrače vrati u formu. Zato je Drosina važna stanica.

A Istra? Mlada, poletna momčad, kojoj i rezultati 'lete' na sve strane. U četiri kola igra je bolja od učinka, porazi od Lokomotive i Rijeke (oba puta 3-2), remi na Poljudu (2-2) i uvjerljivi trijumf protiv Slavena Belupa (3-0) najbolje opisuju Istrinu seoznu. Uvijek možete znati da ćete nešto vidjeti, da će vas Puljani podići sa stolca, ali ne znate kako će to na kraju završiti. Tako je i sad, pulska publika sa zanimanjem čeka ovaj dvoboj, vjerujući da Žuto-zeleni neće razočarati. A hoće li biti toliko nadahnuti, toliko dosljedni da sruše Dinamo?

"Nama je zanimljivo da su zadnji ligaški poraz imali upravo ovdje u Puli, ali želimo napraviti dobru izvedbu s naše strane i razbiti im taj niz. S naše strane smo se dobro pripremali i spremni smo se natjecati.”, kazao je trener domaćina Javier Cabello. Nema sumnje, mogla bi to biti još jedna intenzivna i zanimljiva subota na Drosini. Dinamo dolazi po iskupljenje, Istra traži još jednu potvrdu da ovdje raste jedna potentna, talentirana momčad, čije bi ambicije konačno mogle dosegnuti i gornji dio ljestvice!

MOGUĆI SASTAV ISTRE 1961:
Kolić - Hrvatin, Nasraoui, Kumar, Šepić - Doumbia, Albarracin - Frederiksen, Šaranić, Škafar-Žužić - Jaganjac. Trener: Javier Cabello.

MOGUĆI SASTAV DINAMA:
Nevistić - Valinčić, Galešić, Radeljić, Perez Vinlöf - Stojković, Mišić, Kačavenda - Lisica, Beljo, Oršić. Trener: Mario Kovačević.

Utakmica počinje u 18.30 sati (MaxSport 1). Glavni sudac je Patrik Pavlešić (Duga Resa), pomoćnici su Kruno Šarić (Županja) i Antonio Melnjak (Rijeka). VAR sudac je Tihomir Pejin (Donji Miholjac), a AVAR Ivan Mihalj (Velika Gorica).


Tagovi

GNK DinamoIstra 1961Hrvatska nogometna liga

Sljedeća vijest